Грција ќе побара отштета од Германија за штетите од двете светски војни !

Грција ќе побара отштета од Германија за штетите од двете светски војни !

Грција бара од Германија да и исплати воени отштети за материјалните штети и кражби, репарации за жртвите и роднините на жртвите, отплата на окупаторскиот заем и враќање на украдените археолошки...

Read more

Мадрид: Евакуиран облакодер со четири амбасади заради закана од бомба !

Мадрид: Евакуиран облакодер со четири амбасади заради закана од бомба !

Полицијата го евакуирала четвртиот највисок облакодер на Шпанија „Торе Еспасио“, во кој се сместени амбасадите на Велика Британија, Канада, Австралија и на Холандија, поради закана од бомба. Службите за вонредни...

Read more

ВИДЕО: Влегле со маски и му запалиле девет камиони !

ВИДЕО: Влегле со маски и му запалиле девет камиони !

Непознати пиромани целосно го уништиле претрпријатието „5Д“ на семејството Угричиќ од селото Превалац кај Врање, кога ноќеска околу 2 часот запалиле девет камиони, две машини за градежништво, како и дел...

Read more

ВИДЕО: Ова остана од катедралата Нотр Дам – Спасена е главната конструкција !

ВИДЕО: Ова остана од катедралата Нотр Дам – Спасена е главната конструкција !

Пожарникарите успејаа да ја спасат главната камена структура на 850 години старата готска градба на едно од најзначајните париски обележја со светска вредност, катедралата Нотр Дам. Од пламените јазици кои...

Read more

ВИДЕО: Катедралата Нотр Дам во Париз, поради пожар остана без кров !

ВИДЕО: Катедралата Нотр Дам во Париз, поради пожар остана без кров !

Целиот покрив на легендарната катедрала Нотр Дам се урна во екот на жестокиот пожар во Париз. Кратко пред да падне покривот, пламените го голтнаа и врвот на катедралата. https://youtu.be/PvjNo4EU1s0 Силен...

Read more

„Американн ерлајнс“ одложи 115 летови со авионите „Боинг“ до 19 август !

„Американн ерлајнс“ одложи 115 летови со авионите „Боинг“ до 19 август !

Авиокомпанијата „Американ ерлајнс” објави дека летовите со „боинг 737 макс” ќе бидат одложени до 19 август.На овој начин, според АП, дневно ќе бидат одложени околу 115 летови на „Американ ерлајнс”,...

Read more

Скандал во британската морнарица – Седум војници избркани заради користење на дрога !

Скандал во британската морнарица – Седум војници избркани заради користење на дрога !

Од подморницата на британската кралска морнарица „HMS Talent“, вооруженa со крстаречки ракети „томахавк“, исфрлени се седуммина морнари кои користеле кокаин, објавиј „Мејл он сандеј“, а „Дејли телеграф“ потсетува дека на...

Read more

Доналд Трамп на следните избори оди со собрани 40 милиони долари од донации !

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе пријави дека за кампањата за реизбор на претседателските избори во 2020 година во првиот квартал од оваа година собрал повеќе од 40 милиони долари. Тоа...

Read more
Page 2 of 50 1 2 3 50