Два германски воени авиони се судрија – Загина еден пилот !

ВИДЕО: Руски „Сухој“ избрка американски Ф-15 над Балтикот !

Два воени авиони Еурофајтер се судрија во североисточната германска држава Мекленбург-Западна Померанија, при што еден пилот загина, соопшти Министерството за внатрешни работи. Авионите припаѓаа на германските вооружени сили, а се...

Read more

На бугарскиот европратеник Џамбаски му се допадна признанието на Пендаровски: „Конечно признание !“

На бугарскиот европратеник Џамбаски му се допадна признанието на Пендаровски: „Конечно признание !“

Европратеникот и заменик-претседател на бугарската ВМРО, Ангел Џамбаски, ја оцени изјавата на претседателот Стево Пендаровски дека Гоце Делчев се дефинирал како Бугарин како добар чекор против „50 години бесно антибугарство“....

Read more

Ердоган го изгуби Истанбул – На повторените избори, повторно победи опозицијата !

Турција: Студентка по новинарство заврши во притвор поради навреда на Ердоган ?!

Владеачката партија во Турција ја изгуби контролата на најголемиот град во државата, Истанбул, по денешното повторено гласање на локалните избори. Кандидатот на главната опозициска партија, Екрем Имамоглу, освои 54% од...

Read more

Српскиот претседател Вучиќ најави инвестиции од 10 милијарди евра за 4 години !

Србија: Вучиќ може и да го признае Косово, само зависи што ќе добие за возврат ?!

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ најави дека до крајот на оваа година ќе започне нов и досега најголем инвестициски и развоен циклус на државно ниво, вреден пет до 10 милијарди...

Read more

ФОТО: Камион возел во обратната лента и удрил во група моторџии – Седум мртви !

ФОТО: Камион возел во обратната лента и удрил во група моторџии – Седум мртви !

Седум моторџии загинале, а тројца се повредени откако во нив удрил камионет со приколка што возел во спротивен правец по автопат во американската сојузна држава Њу Хемпшир“. Возачот на камионот,...

Read more

Гром удрил во куќа во Загреб – Повредено едно лице !

ВИДЕО: Србија синоќа ја погодиле над 15.000 молњи – Испукани над 800 градобијни ракети !

Невремето пропратено со обилни дождови и силен ветер предизвика значителна штета во Хрватска. Во Загреб едно лице е повредено, откако гром го запали неговиот дом. Поради невремето пожарникарите во главниот...

Read more

САД денес ќе ги депортираат првите 2000 семејства на илегални мигранти од државата !

Патници совладале бесен патник во авион на „Туркиш ерлајнс“ !

Американските имиграциски власти планираат денес да започнат голема акција на депортирање на неодамна дојдените семејства, кои нелегално пристигнале во САД, објави „Вашингтон пост“, цитирајќи три неименувани американски официјални претставници. Се...

Read more

ВИДЕО: Професионални коцкари во Британија саделе марихуана во вила под наем !

ВИДЕО: Професионални коцкари во Британија саделе марихуана во вила под наем !

Професионални коцкари зеле под наем луксузен имот и на него саделе марихуана , претпоаставувајќи дека полицијата нема да се посомнева.Сепак , полицијата изврши упад во замокот Хокли Хит во централниот...

Read more
Page 2 of 74 1 2 3 74