Со дронови уништиле нафтени полиња во Саудиска Арабија !

Со дронови уништиле нафтени полиња во Саудиска Арабија !

Саудиска Арабија денеска соопшти дека две големи нафтени постројки во земјата биле нападнати од дронови, што предизвикале пожари, но не се наведува кој стои зад нападите. Американските медиуми наведуваат дека...

Read more

Бугарија: Откриена организирана мрежа за трговија со човечки органи !

Косово: Четири приватни болници во Приштина затворени заради трговија со човечки органи !

Бугарските власти открија криминална мрежа и поднесоа обвиненија против четири члена на таа мрежа поради регрутирање сиромашни лица кои за пари ги давале своите бубрези за пациенти на кои им...

Read more

Каталонци нападнале шпански новинари !

ВИДЕО: Над 200.000 луѓе во Барселона им дадоа поддршка на лидерите кои се судат затоа што сакаа независност !

Поборниците за независност на Каталонија нападнаа четворица новинари од шпанските медиуми за време на протестите пред регионалниот парламент во Барселона, покажаа снимки објавени еден ден подоцна, кога шпанското здружение на...

Read more

Шпанска партија бара изградба на ѕид против мигрантите !

Шпанска партија бара изградба на ѕид против мигрантите !

Шпанската крајно десничарска партија Вокс предложи изградба на ѕид околу двете шпански енклави во северна Африка за да се спречи нелегалното влегување на мигрантите. Генералниот секретар на партијата Хавиер Ортега...

Read more

Франција: Најмалку пет нуклеарни реактори имаат проблеми !

Франција: Најмалку пет нуклеарни реактори имаат проблеми !

Најмалку пет нуклеарни реактори со кои управува француската комунална компанија ЕДФ може да имаат проблеми во заварувањата во генераторите на пареа. Државниот ЕДФ соопшти дека утврдил проблематични места во заварувањата...

Read more

Потпретседателот на ЕК Дубравка Шуица е со богатство од 5 милиони евра

Илиевски задоволен од настапот на Брегалница

5 милиони евра е богатството на  сегашниот потпретседател на Европската комисија   Дубравка Шуица,  пренесуваат хрватските  медиуми. Шуица   два мандата беше градоначалник на Дубровник, еден мандат  пратеник од ХДЗ, два мандата ...

Read more
Page 2 of 102 1 2 3 102