ВИДЕО: Американец со автомобил влетал во хотел на Трамп во Њујорк !

ВИДЕО: Американец со автомобил влетал во хотел на Трамп во Њујорк !

Еден автомобил влета во главното лоби на Трамп плаза во предградието на Њујорк, јавуваат американските медиуми, наведувајќи дека во инцидентот се полесно повредени двајца минувачи и возачот на автомобилот. https://youtu.be/uULQ0Wvw8VM...

Read more

Лекарските грешки, носат смрт за над 2.6 милиона луѓе годишно во светот !

300 лекари годишно си заминуваат од Србија !

Околу 2,6 милиони луѓе годишно умираат од ненамерни грешки во амбулантите и болниците низ светот, се вели во анализата на Светската здравствена организација објавена по повод Светскиот ден за безбедност...

Read more

Милано: Војник избоден со нож, од напаѓач кој извикувал „Алаху Акбар“ !

Милано: Војник избоден со нож, од напаѓач кој извикувал „Алаху Акбар“ !

Италијански војник бил прободен со нож во грлото од напаѓач што извикувал „Алаху акбар“ пред Централната станица во Милано. Војникот бил погоден во вратот и рамото за време на бесниот...

Read more

Експлозија предизвика пожар во руска лабораторија каде се чуваат опасни заразни болести !

Експлозија предизвика пожар во руска лабораторија каде се чуваат опасни заразни болести !

Експлозија на гас предизвикала пожар во рускиот лабораториски комплекс во кој се складираат примероци со опасни заразни болести како што се морбилите, антраксот и еболата, соопштиле во понеделникот руските власти,...

Read more

Српската Радикална Партија на Шешељ со 100.000 потписи бара укинување на извршителите

Српската Радикална Партија на Шешељ со  100.000 потписи бара укинување на извршителите

Српската Радикална Партија на Шешељ со  100.000 потписи бара укинување на извршителите. Шешељ истакна дека институцијата извршител се покажала како „неправедна и нехумана“ и со новиот предлог закон ќе се...

Read more

Грција бара предвреме да отплати над 70 милиони евра од меѓународниот долг !

Грција бара предвреме да отплати над 70 милиони евра од меѓународниот долг !

Грчкиот министер за финансии Христос Стајкурас изјави дека побарал од европските доверители да одобрат предвремена отплата на дел од долгот кон Меѓународниот монетарен фонд. Тој рече дека предвремената отплата на...

Read more

САД: Во дом на починат лекар, откриени остатоци од над 2000 фетуси !

САД: Во дом на починат лекар, откриени остатоци од над 2000 фетуси !

Остатоци од повеќе од 2.000 фетуси се пронајдени во домот на американски лекар од Илионис по неговата смрт, соопшти тамошната полиција. Семејството на д-р Урлих Клофер ги открило остатоците кога...

Read more
Page 2 of 104 1 2 3 104