БиХ се подготвува за поплави – Граѓаните повикани на внимателност !

БиХ се подготвува за поплави – Граѓаните повикани на внимателност !

Сите служби на Босна и Херцеговина задолжени за заштита и спасување се ставени во состојба на зголемена готовност, поради опасност следната недела земјата да биде зафатена од поплави, кога се...

Read more

Во Србија се појавила нова силна дрога со имиња „Јагода“, „Боровница“ и „Мастика“ ?!

Во Србија се појавила нова силна дрога со имиња „Јагода“, „Боровница“ и „Мастика“ ?!

На улиците во Србија се појави нова дрога, синтетички канабиноид чие дејство е 100 пати посилно од дејството на марихуаната. Тоа е шеста психоактивна супстанца која во последните година дена...

Read more

Десете милиона американци бараат со потпис, импичмент за Трамп !

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Демократите и либералните организации поднесоа петиции со вкупно десет милиони потписи во Вашингтон, барајќи од Конгресот да покрене постапка за отповикување на републиканскиот претседател Доналд Трамп. Пред Капитол, седиштето на...

Read more

Дојава за бомба, го испразни кантонскиот суд во Сараево !

Дојава за бомба, го испразни кантонскиот суд во Сараево !

Сараевската полиција добила дојава за бомба поставена во зградата на Кантонскиот суд во Сараево. Од Оперативниот центар при Министерството за внатрешни работи во Сараево наведуваат дека е во тек контрадиверзионен...

Read more

Пожарот на катедралата Нотр Дам, ја зголемило концетрацијата на олово – Опасност од труење во тој дел на Париз !

ВИДЕО: Нотр Дам може да биде обновен со 3-Д приказ од видео игра ?!

Пожарот на покривот на катедралата Нотр Дам во Париз оставил високо ниво на олово на плоштадот пред катедралата и на околните улицa. Париската полиција издала соопштение дека нивото на олово...

Read more

Аргентина: Конгресмен застрелан пред Конгресот !

Аргентина: Конгресмен застрелан пред Конгресот !

Аргентински национален конгресмен и неговиот советник утрово се застрелани во близина на зградата на аргентинскиот Конгрес, во она што министерката за безбедност на земјата го опиша како напад во „мафијашки...

Read more

ВИДЕО: Русинка гледала од прозор како и го убиваат сопругот среде бел ден !

ВИДЕО: Русинка гледала од прозор како и го убиваат сопругот среде бел ден !

Маскиран напаѓач среде бел ден испука 11 куршуми во рускиот бизнисмен Дмитриј Саров.Се се случило пред влезот на станбена зграда. Напаѓачот пукал 11 пати, а 7 куршуми го погодиле Сарова....

Read more

ВИДЕО: Трупови на две женио, пронајдени во замрзнувач во Лондон !

ВИДЕО: Трупови на две женио, пронајдени во замрзнувач во Лондон !

Британската полиција минатиот месец пронашла тела на две жени во замрзнувач во источниот дел на Лондон.Минатата недела била идентификувана првата жртва, 38-годишната Мирикан Мустафа, позната и како Мери Џејн. Таа...

Read more

Аеродромот во Франкфурт затворен на еден час, заради дрон !

Аеродромот во Франкфурт затворен на еден час, заради дрон !

Меѓународниот аеродром во Франкфурт беше блокиран еден час поради дрон, објавија германски официјални претставници денеска. Портпаролот на аеродромот изјави дека аеродромот не работел од 7.20 до 8.20 часот, додека сојузната...

Read more
Page 24 of 82 1 23 24 25 82