ВИДЕО: Романец сам направил еден метар пат, за да и покаже на власта колку инфраструктурата е лоша !

ВИДЕО: Романец сам направил еден метар пат, за да и покаже на власта колку инфраструктурата е лоша !

Бизнисменот Стефан Мандачи од романскиот град Сучава го изгради најкраткиот автопат во светот, долг еден метар, во знак на протест против недостигот од сообраќајна инфраструктура. „Ние сме најсиромашниот регион на...

Read more

Евакуација во зградата на Европската комисија во Брисел, поради закана за бомба !

Евакуација во зградата на Европската комисија во Брисел, поради закана за бомба !

Десетина работници од ЕУ администрацијата во Брисел се евакуирани од канцелариите поради дојава за бомба.40 лица се евакуирани од зградата на Европската комисија поради страв од можна експлозија. Полицијата огради...

Read more

Кина не сакала грчка компанија да го користи терминот „Македонија“ без дозвола на соседот од „север“ !?

Кина не сакала грчка компанија да го користи терминот „Македонија“ без дозвола на соседот од „север“ !?

Кина, на 23 минатиот месец, одбила барање од грчка компанија за употреба на терминот „македонско“, со образложение дека потребна е дозвола за употреба од соседната земја, откри Мариа Спираки, портпаролката...

Read more

ВИДЕО: Тројца мртви откако во Утрехт во Холандија, едно лице пукало во трамвај !

ВИДЕО: Тројца мртви откако во Утрехт во Холандија, едно лице пукало во трамвај !

Холандската полиција објави дека го уапсила мажот осомничен за денешното пукање во трамвај во центарот на Утрехт.  37 годишен маж, од полицијата идентификуван како Ѓукман Танис, роден во Турција, поради...

Read more

Црна Гора продава цел арсенал на оружје од бивша ЈНА !

Црна Гора продава цел арсенал на оружје од бивша ЈНА !

Црна Гора планира до 2020 година да продаде поголем дел од вооружувањето и опремата од магацините на копнената војска, морнарицата и воздухопловството. Според податоците од долгорочниот план за развој на...

Read more

Путин денес во Крим на одбележувањето на припојувањето со Русија !

На годишната прес конференција на Путин акредитирани рекордни 1702 новинари ?!

Рускиот претседател Владимир Путин утре на Крим ќе учествува во одбележувањето на петтата годишнина на руската анексија на полуостровот, потегот кој го осудија и Украина и голем дел од меѓународната...

Read more
Page 25 of 63 1 24 25 26 63