Чешка: Полицијата ги обезбедува училиштата по заканите за напади !

Зголемени самоубиствата кај француските полицајци – За 4 месеци, 28 си го одзеле животот !

Чешката полиција соопшти дека презема мерки за заштита на некои училишта во земјата откако добила информации дека постои закана за вооружени напади на тие установи. Полицијата во соопштение на Твитер...

Read more

САД: Дипломат си ја убил сопругата оти прифатила служба во амбасадата во Белград ?!

САД: Дипломат си ја убил сопругата оти прифатила служба во амбасадата во Белград ?!

Американскиот дипломат Џејсон Риф ја убил својата сопруга Лола Гуломова, а потоа извршил самоубиство, бидејќи прифатила четиригодишен мандат во американската амбасада во Белград.Според Вашингтон пост, таа имала намера да ги...

Read more

ВИДЕО: Иран го претстави новиот ракетен систем и им испрати порака на САД !

ВИДЕО: Иран го претстави новиот ракетен систем и им испрати порака на САД !

Новиот противвоздушен ирански систем претставен е во јавноста на 9. јуни, а е произведен во Иран. Овој противвоздушен систем може да детектира цели на 150 километри оддалеченост. Иранскиот министер за...

Read more

ВИДЕО: Мал авион се сруши во Северна Каролина – Загинале четири лица !

ВИДЕО: Мал авион се сруши во Северна Каролина – Загинале четири лица !

Во пад на мал авион во американската држава Северна Каролина загинаа четири лица.Во авионската несреќа загинале сите четири лица во авионот . Спасувачите неколку часа без во потрага по телото...

Read more

Косово: Четири приватни болници во Приштина затворени заради трговија со човечки органи !

Косово: Четири приватни болници во Приштина затворени заради трговија со човечки органи !

Поради сомневање за нелегална трговија со човечки органи, косовската инспекција затвори четири приватни приштински болници. Против 17 здравствени работници и вработени се поднесени кривични пријави и сите овие случаи се сеуште...

Read more

ВИДЕО: Вртелешка се преполовила на пола во Севиља – Повредени 28 лица од кои поголем дел деца !

ВИДЕО: Вртелешка се преполовила на пола во Севиља – Повредени 28 лица од кои поголем дел деца !

Најмалку 28 лица се поврдени , од кои повеќето деца, во забавен парк во шпанскиот град Севиља. До несреќата во забавниот парк Сан Хосе де ла Ринконада во близина на...

Read more

Република Српска: На „Фејсбук“ барал да најми снајперист за да убие двајца функционери !

Република Српска: На „Фејсбук“ барал да најми снајперист за да убие двајца функционери !

Mаж од Лукавац е осомничен дека преку социјалните мрежи поттикнувал убиство на Милорад Додик и претседателката на Република Српска, Жељка Цвијановиќ. Како што пренесува Б92 повикувајќи се на информации на...

Read more
Page 3 of 71 1 2 3 4 71