Бугарија не сака НАТО бази на своја територија !

Србија: Близу 70% од граѓаните се против влез во НАТО !

Бугарија нема планови за распоредување воено-поморски бази на НАТО на својата територија, вели вицепремиерот и министер за одбрана Красимир Каракачанов во интервјуто за руската новинска агенција ТАСС која во петокот...

Read more

ФОТО: Статуа на Александар Македонски ќе се постави во Атина !

ФОТО: Статуа на Александар Македонски ќе се постави во Атина !

Во центарот на Атина се подига статуа на Александар Велики, пренесува „Катимерини“. Статуата ќе биде висока 3,5 метри и е дело на Јанис Папас.Досега, Александар Велики во Грција имаше споменик...

Read more

ВИДЕО: Заради пожар, луѓе скокале од 19 кат на зграда – Над 6 мртви и 60 повредени !

ВИДЕО: Заради пожар, луѓе скокале од 19 кат на зграда – Над 6 мртви и 60 повредени !

Во пожарот кој избувна во 19 катната зграда во главниот град на Бангладеш Дака, најмалку седум лица загинаа, а 60 се повредени. Многу луѓе кои останале заробени избезумено мафтале од...

Read more

Во Бугарија фрчат оставки во владата и владејачката партија, за аферата за евтини станови за функционери !

Во Бугарија фрчат оставки во владата и владејачката партија, за аферата за евтини станови за функционери !

Заменик лидерот на бугарската владејачка партија ГЕРБ поднесе вчера оставка во парламентот поради скандалот со купување луксузни станови по поволни цени во кој оставки поднесоа уште тројца високи функционери. Цветан...

Read more

САД: Влетал во автобус и пукал во возачот – Двајца мртви и двајца повредени !

САД: Влетал во автобус и пукал во возачот – Двајца мртви и двајца повредени !

Најмалку две лица се убиени, а уште две ранети кога вооружен напаѓач пукал во американскиот град Сиетл, јави ABC News. Имено, напаѓачот пукал при што повредил мотоциклист на крстосница, а...

Read more

Британските пратеници не прифатија ниту еден предлог за Брегзит – Никој не знае што ќе се случи !

Британскиот Парламент го отфрли договорот со ЕУ – Ќе се гласа и за доверба на Владата !

Британските пратеници гласаа за осумте различни можности за брегзит, но ниту една од нив не ја доби поддршката на парламентарното мнозинство, со што би се се трасирал патот на Велика...

Read more

ВИДЕО: Србија лидер во мафијашки убиства – Ние на второ место, веднаш по нив !

По пукањето во Кочани – поднесена кривична за убиство во обид

Србија е лидер по мафијашки убиства во регионот во 2018 година – објави српската телевизија Н1 повикувајќи се на статистичките податоци од регионот. Според анализите на телевизијата, на второ место...

Read more

Романија: На брод во Дунав пронајден еден тон кокаин вреден 300 милиони евра !

Италијаните заплениле два тона камуфлиран кокаин како сол ! Вредноста е пола милијарда евра !

Романските власти запленија повеќе од еден тон кокаин. Пленот е пронајден во брод кој се превртел во делтата на Дунав. Според полицијата, вредноста на задржаниот кокаин изнесува 300 милиони евра....

Read more
Page 37 of 79 1 36 37 38 79