БиХ: Пронајдени 20 мигранти кои премрзнале во планина !

Македонија се спрема за снег !

Горската служба за спасување во Бихаќ по целодневна потрага вечерва ги пронајде и последните четворица мигранти на планината Пљешевица. Двајца од нив се пронајдени во тешка состојба, со смрзнатини опасни...

Read more

Експлозија во дворот на грчката телевизија “Скај” во Атина !

Експлозија во дворот на грчката телевизија “Скај” во Атина !

Силна експлозија одекна ноќеска  во дворот на грчката телевизија Скај во Атина, предизвикувајќи само материјална штета на објектот. На експлозијата, што се сличи околу 2.30 часот по локално време (1.30...

Read more

Во 2018 година во Германија се родиле 30.000 бебиња на мигранти !

Во 2018 година во Германија се родиле 30.000 бебиња на мигранти !

Во Германија, годинава родени се 30.000 мигрантски бебиња, објави агенцијата „Ројтерс“.Во извештајот, агенцијата наведува дека Германија предвидува намалување на бројот на барања за азил до крајот на годината и покрај...

Read more

Автобусот кој излета во Србија е од Струга и бил технички исправен – Четири лица мртви а тројца се во животна опасност !

Автобусот кој излета во Србија е од Струга и бил технички исправен – Четири лица мртви а тројца се во животна опасност !

Автобусот на компанијата „Еуробус“ од Струга тргнал вчера вечер во 19 часот од Битола и се упатил кон соседна Србија, каде се случила несреќата. Во 1.40 часот на влезот на...

Read more

Автобус на релација Прилеп-Виена излетал од патот кај Лесковац – Тројца патници мртви !

Автобус на релација Прилеп-Виена излетал од патот кај Лесковац – Тројца патници мртви !

Три лица загинаа откако македонски автобус излета од патот и се преврте во близината на Лесковац, Србија. Несреќата се случила во 1:40 часот ноќеска, а екипите на брза помош веднаш...

Read more

Одземени 80.000 евра од кинез на аеродромот во Тирана – Непријавени сакал да ги изнесе од Албанија !

Одземени 80.000 евра од кинез на аеродромот во Тирана – Непријавени сакал да ги изнесе од Албанија !

Албанската погранична полиција на меѓународниот аеродромот „Ринаси” кај Тирана одзела 80.000 евра, 76.000 леки и 2.900 јени од патник кој претходно не ги пријавил парите. Станува збор за кинескиот државјанин...

Read more

Грчката опозиција со порака: „Никогаш нема да го верификуваме договорот од Преспа !“

Грчката опозиција со порака: „Никогаш нема да го верификуваме договорот од Преспа !“

Повторувам од овде, од нашиот 12-ти Конгрес дека Нова демократија нема да го ратификува Договорот од Преспа. Ниту сега, ниту во следниот парламент, порача лидерот на грчка опозициска партија, Кирјакос...

Read more

Париз и денес ќе „пожолти“ од елеците – 8000 полицајци ќе внимаваат на безбедноста !

Париз и денес ќе „пожолти“ од елеците – 8000 полицајци  ќе внимаваат на безбедноста !

Еден месец од почетокот на нивното движење „Жолтите елеци" се подготвуваат петта сабота по ред да излезат на улиците, и покрај отстапките што им ги вети францускиот претседател кој во...

Read more
Page 48 of 51 1 47 48 49 51