Грција: На островот Лезбос, пронајдено тело на деветгодишно девојче кое мигранти го пријавиле исчезнато !

Грција: На островот Лезбос, пронајдено тело на деветгодишно девојче кое мигранти го пријавиле исчезнато !

Тело на девојченце за кое што се претпоставува дека загинало при потонување на чамец со имигранти, пронајдено е во неделата на плажа на грчкиот остров Лезбос, извести грчката новинска агенција...

Read more

ВИДЕО: 30 патници на летот Истанбул-Њујорк се повредени, откако авионот влетал во турбуленција !

ВИДЕО: 30 патници на летот Истанбул-Њујорк се повредени, откако авионот влетал во турбуленција !

Околу 30 патници на авионот на компанијата Туркиш ерлајнс на релација Истанбул-Њујорк се повредени во текот на ноќта поради турбуленции, 45 минути пред слетувањето. Според изјавата на американската аеродромска служба,...

Read more

САД и ЕУ спремаат стратегија за да ги запрат Русите на Балканот !

САД предупредуваат дека Балканот пак е на праг на воени конфликти !

Вашингтон и Брисел подготвуваат стратегија за да и се спротивстават на Русија на Балканот, изјави заменик-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Метју Палмер, пренесува Спутник Србија. Како што...

Read more

Хрватска: Министерка без дозвола, удрила со автомобил во дете !

Хрватска: Министерка без дозвола, удрила со автомобил во дете !

Хрватската министерка за регионален развој и ЕУ фондови, Габриела Жалац немала важечка возачка дозвола во моментот кога со возилото кое го управувала налетала и удрила во дете. Медиумите пренесоа дека...

Read more

Ердоган им порача на САД, дека Турција сигурно ги купува руските ракети С-400 !

Ердоган им порача на САД, дека Турција сигурно ги купува руските ракети С-400 !

Турција нема никогаш да отстапи од договорот за купување на противвоздушниот ракетен одбранбен систем С-400, соопшти претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган додавајќи дека Анкара размислува и за купување на...

Read more

На понудата да го признае Косово, српскиот претседател порача: „Сиктер, бандо косовска“ !

Србија: Вучиќ може и да го признае Косово, само зависи што ќе добие за возврат ?!

Српскиот претседател Александар Вучиќ порача дека Србија никогаш нема да го прифати ултиматумот кој Приштина го постави со усвојувањето на платформата за продолжување на преговорите. „Мојот одговор до сите нив...

Read more
Page 48 of 82 1 47 48 49 82