САД: Девојка која преживеа масакар во училиште лани, се самоуби !

САД: Девојка која преживеа масакар во училиште лани, се самоуби !

Сиднеј Аиело е девојката која го преживеала масакрот за време на Валентајн 2018 година во училиштето Паркленд, Флорида си го одземала животот минатата недела Нејзината мајка Кара изјави дека девојчето...

Read more

Десетте најбогати семејства во САД поседуваат 500 милијарди долари – Најбогатиот, речиси третина од тие пари !

Десетте најбогати семејства во САД поседуваат 500 милијарди долари – Најбогатиот, речиси третина од тие пари !

Десетте најбогати американски семејства заедно имаат вкупно 530 милијарди долари, стои во извештајот на државниот Институт за политички истражувања. Богатството на секоја од тие „династии“ е од компании кои всушност...

Read more

ВИДЕО: Грчки пратеник избркан на собир во Австралија, заради „Преспанскиот“ договор !

ВИДЕО: Грчки пратеник избркан на собир во Австралија, заради „Преспанскиот“ договор !

Претставникот на грчката влада, пратеник на СИРИЗА и заменик-претседател на грчкиот парламент, Џорџ Ваременос, беше избркан од толпа грчки емигранти во Мелбурн. Откако со силни извици не му дозволија да...

Read more

Црна Гора: По шести пат, граѓаните на протест побара оставка од Владата и Претседателот !

Црна Гора: По шести пат, граѓаните на протест побара оставка од Владата и Претседателот !

Во Подгорица е одржан шестиот по ред граѓански протест „97.000: Спротивстави се“, на кој учествуваа повеќе илјади граѓани со барање за оставка на Владата и претседателот на државата. Демонстрантите на...

Read more

Илјадници британци маршираа во Лондон барајќи нов референдум за ЕУ !

Илјадници британци маршираа во Лондон барајќи нов референдум за ЕУ !

Стотици илјади маршираат низ централен Лондон, барајќи уште еден референдум за членството во ЕУ, додека британските парламентарци бараат решение за Брегзит. Организаторите на протестот велат дека повеќе од милион луѓе...

Read more

Бугарија: Министерка си поднесе оставка оти купила сан под пазарната цена !

Бугарија: Министерка си поднесе оставка оти купила сан под пазарната цена !

Бугарската министерка за правда Цецка Цачева си поднесе оставка откако медиумите објавија дека таа и уште тројца функционери од владејачката партија на десен центар ГЕРБ купиле луксузни станови под пазарната...

Read more

БиХ: Двајца рудари загинаа откако врз нив се урнала земја во подземен коп !

БиХ: Двајца рудари загинаа откако врз нив се урнала земја во подземен коп !

Телата на рударите Славиша Жугиќ (44) од Милиќ и Бранислав Остојиќ (30) од Зворник се извлечени од подземниот коп на рудникот во Сребреница. Врз нив, според првичните проценки се урнале...

Read more

ВИДЕО: Во Канада, маж го нападнал свештеникот додека држел миса !

ВИДЕО: Во Канада, маж го нападнал свештеникот додека држел миса !

Католичкиот свештеник бил избоден пред десетина шокирани верници во текот на утринската миса во црквата Свети Јосип во Монтреал во Канада. Полицијата во Монтреал соопштила дека по повикот утрово во...

Read more
Page 51 of 91 1 50 51 52 91