Ердоган не го дава Истанбул – Изборната комисија одлучи да се прегласува !

Турција: Студентка по новинарство заврши во притвор поради навреда на Ердоган ?!

Турската државна изборна комисија одлучи да има прегласување на локалните избори во Истанбул, откако партијата на претседателот Реџеп Тајип Ердоган поднесе жалба на тесната победа на опозицискиот кандидат, објави државната...

Read more

ВИДЕО: Се појави снимка од патник, додека рускиот авион слетува во пламен !

ВИДЕО: 13 мртви откако руски авион принудно слета и се запали на писта !

13 луѓе загинаа откако изгореа во пожарот кој го зафати авионот додека слетуваше на московскиот аеродром, додека судбината на повредените се уште не се знае. Еден од патниците кои се...

Read more

ВИДЕО: Повеќете од жртвите од запалениот руски авион починале од задушување !

ВИДЕО: Повеќете од жртвите од запалениот руски авион починале од задушување !

Иако сѐ уште не се објавени официјалните резултати од обдукцијата на загинатите од авионот кој принудно слета и се запали на московскиот аеродром Шереметјево, агенцијата ТАСС јавува дека повеќето од...

Read more

ВИДЕО: Папата ги повика Бугарите да ги прифатат мигрантите !

ВИДЕО: Папата ги повика Бугарите да ги прифатат мигрантите !

Папата Француско ги повика денес Бугарите да ги отворат своите срца и домови за емигрантите, наведувајќи дека земја како Бугарија која губи толку од своето население поради емиграцијата треба добро...

Read more

ВИДЕО: 13 мртви откако руски авион принудно слета и се запали на писта !

ВИДЕО: 13 мртви откако руски авион принудно слета и се запали на писта !

Најмалку 13 луѓе загинаа откако во лет се запали авион на руската компанија „Аерофлот“, по што принудно слета на московскиот аеродром „Шереметјево“. Руската новинска агенција „Тасс“ објави дека меѓу загинатите...

Read more

Нови тензии: Израел ја погодил зградата на турската агенција „Анадолија“ во Газа !

Нови тензии: Израел ја погодил зградата на турската агенција „Анадолија“ во Газа !

Турција ја повика меѓународната заедница да делува на несразмерните акции на Израел во Газа, соопшти турското министерство за надворешни работи, откако израелските воздушни напади ја погодиja зградата во која се...

Read more

ВИДЕО: „Работниците во Бугарија мислат дека работат а ние дека ги плаќаме !“

ВИДЕО: „Работниците во Бугарија мислат дека работат а ние дека ги плаќаме !“

Претседателот на бугарската Комисија за работа и заштита при работа,Кирил Домусчиев, постирал скандалозно видео на фејсбук по повод велигденските празници во кое вели, дека работниците „мислат дека им плаќаат а...

Read more

САД: Во Бруклин, муслиманите добија цивилна патрола за заштита од напади !

САД: Во Бруклин, муслиманите добија цивилна патрола за заштита од напади !

Во САД е формирана првата цивилна „Муслиманска патрола“, која превентивно ќе делува на заштита на муслиманите во Бруклин, еден од петте реони во Њујорк, пренесува „Њујорк тајмс“. Невооружени цивилни патроли...

Read more
Page 60 of 116 1 59 60 61 116