Седумгодишно девојче починало од дехидрација и шок на границата Мексико-САД !

Седумгодишно девојче починало од дехидрација и шок на границата Мексико-САД !

Седумгодишното девојче од Гватемала кое со својот татко се обиде илегално да ја преминат границата Мексико – САД почина поради дехидратација кратко време откако тие беа приведени, известува „Вашингтон пост”....

Read more

Донесени нацрт законите со кои и официјално е прогласена војската на Косово !

Донесени нацрт законите со кои и официјално е прогласена војската на Косово !

Во косовското собрание се усвоени три нацрт закони кои овозможуваат трансформација на косовските безбедносни сили, а во парламентот во Приштина влегоа и неколку „војници“, јавуваат косовските медиуми. Првиот закон што...

Read more

Бугарија со 10.000 евра ќе ја помага Македонија за отворање на прифатни центри за мигранти ?!

Бугарија со 10.000 евра ќе ја помага Македонија за отворање на прифатни центри за мигранти ?!

Бугарија ќе обезбеди околу 10.000 евра како доброволен придонес во фондот на Советот на Европската банка за развој за мигранти и бегалци. Фондот, како што пренесува „Софиа Глоуб“, повикувајќи се...

Read more

ВИДЕО: Француската полиција го уби напаѓачот од Стразбур !

ВИДЕО: Француската полиција го уби напаѓачот од Стразбур !

По два дена потрага и стеснување на обрачот, француската полиција го застрела терористичкиот напаѓач кој уби три лица и тешко рани 12-мина на божиќниот панаѓур во Страсбур. Осомничениот Шериф Шекат...

Read more

Стразбур се разбуди со нацистички симболи на Еврејските гробишта !

Стразбур се разбуди со нацистички симболи на Еврејските гробишта !

Надгробните споменици на еврејските гробишта Херлишеим, северно од Стразбур била осквернавени во вторникот. Тие се ишарани со кукасти крстови, а овој настан ги вознемири граѓаните. Повеќе од десетина споменици биле...

Read more

Катимерини: Заев и се додворува на домашната јавност додека да поминат уставните измени !

Катимерини: Заев и се додворува на домашната јавност додека да поминат уставните измени !

Амандманите на македонскиот устав, кои треба да бидат ратификувани наскоро во парламентот, се во согласност со Преспанскиот договор меѓу Скопје и Атина, соопшти неименуван извор од грчката влада за државната...

Read more

ВИДЕО: Воз илзетал од шини во Турција – Седум мртви и над 40 повредени !

ВИДЕО: Воз илзетал од шини во Турција – Седум мртви и над 40 повредени !

Брз воз кој сообраќал од Анкара кон Кониа излетал од шините.Според последните информации седум лица загинале, а повеќе од 40 се повредени. Несреќата се случила четири минути откако возот тргнал...

Read more
Page 60 of 62 1 59 60 61 62