ВИДЕО: Уште едно брутално видео на претепување на црнец од страна на полицајци во САД !

ВИДЕО: Уште едно брутално видео на претепување на црнец од страна на полицајци во САД !

Видео, каде двајца полицајци од сојузната држава Флорида тепаат афроамериканец тинејџер, стана вирално на социјалните мрежи изминативе дена. На вознемирувачката снимка се гледа како едниот полицаец, откако го прска со...

Read more

Богата нација: Милион македонски туристи оставиле 155 милиони евра во Грција !

Богата нација: Милион македонски туристи оставиле 155 милиони евра во Грција !

Над еден милион македонски туристи во текот на 2018 ја посетиле Грција, од кои јужниот сосед остварил приходи од 155 милиони евра, покажуваат статистичките податоци во годишниот извештај од Банката...

Read more

ВИДЕО: Уште еден авион на „Боинг“ принудно слетал откако му се запалил моторот при полетување !

ВИДЕО: Уште еден авион на „Боинг“ принудно слетал откако му се запалил моторот при полетување !

Се појавија шокантни снимки од полетувањето на патнички авион Боинг 767 , кој веднаш потоа се запалува. На видеото снимено и објавено од еден од патниците , кој останал на...

Read more

Скандинавска авиокомпанија откажала над 620 летови заради штрајк на пилотите !

Скандинавска авиокомпанија откажала над 620 летови заради штрајк на пилотите !

Авиокомпанијата „Скандинавиан Ерлејнс“ откажа 673 летови поради штрајк на пилотите во Данска, Норвешка и Шведска. Откажувањето на летовите погоди 72.000 патници. Преговорите помеѓу авиокомпанијата и синдикатот на пилотите беа прекинати...

Read more

Франција: Опозицијата и „Жолтите елеци“ не ги бендисаа реформите на Макрон !

Франција: 75% од граѓаните незадоволни од претседателот Макрон !

Отпор против предлозите на францускиот претседател Емануел Макрон за продолжување на реформите. Лидери на опозицијата и активисти на движењето "Жолти елеци" ги отфрлија неговите нови иницијативи, пренесуваат европските медиуми. „Предлозите...

Read more

Црна Гора: Запленето големо количество на оружје и уапсени пет лица !

САД од продажба на оружје заработиле 222 милијард долари – Русија ја претекна Британија !

Црногорската полиција заплени големо количество оружје и муниција, средства за комуникација, автомобил и уапси пет лица. Полицијата изврши претрес на 22 места во Подгорица, Цетиње и Даниловград, каде е пронајдено...

Read more
Page 61 of 113 1 60 61 62 113