Трамп го обожава НАТО !.

Трамп предлага буџет, кој не може ни да се прочита…Близу пет трилијарди долари ?!

Американскиот претседателот Доналд Трамп оцени дека неговиот притисок врз членките на НАТО да издвојуваат повеќе пари за нивната одбрана, доведе до зголемување на нивните придонеси за десетици милијарди долари. Сепак,...

Read more

ВИДЕО: Загина најбогата Русинка, чие богатсво се проценува на 600 милиони долари !

ВИДЕО: Загина најбогата Русинка, чие богатсво се проценува на 600 милиони долари !

Каналот „hr-fernsehen“ објави снимка од местото на авионската несреќа во која загина една од сопственичките на авионската компанија S7 Наталија Филева. Таа, заедно со татко си Валери Карачев летала на...

Read more

Берлускони сака во европскиот парламент – Оди на изборите во мај како кандидат од Италија !

Италија: Берлускони итно префрлен на операција !

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони објави дека ќе се кандидира за Европскиот парламент на изборите во мај, наведувајќи ја како главна причина "желбата да се бори за Европска унија која...

Read more

Британската премиерка Меј не знае на кои министри да им угоди – На оние за ЕУ или на оние против, оти сите се закануваат со оставки !

Британската премиерка Меј го преживеа гласањето за доверба на Владата !

Министри од владата на премиерката Тереза Мај се заканија дека ќе поднесат оставка како последица од спорот околу Брегзит.Најмалку шестмина министри приврзаници на останувањето во Европската унија (ЕУ) ќе поднесат...

Read more

Ќеси со отпадоци од марихуана, летале на пат во Холандија !

Ќеси со отпадоци од марихуана, летале на пат во Холандија !

Стотици кеси со отпадоци од марихуана биле фрлени на дел од регионалниот пат помеѓу Фурт и Кромфорт во холандската провинција северен Брабант. Светските агенции јавуваат дека кесите биле расфрлани во...

Read more
Page 61 of 104 1 60 61 62 104