Првата жена борец на УЧК ќе биде пред трибуналот во Хаг за воени злосторства !

Првата жена борец на УЧК ќе биде пред трибуналот во Хаг за воени злосторства !

Раимонда Реци, поранешна припадничка на ОВК, во средата вечер, на својата страница на Фејсбук, објави дека Специјализираното обвинителство, со седиште во Хаг, ја повикало да даде исказ. Таа напиша дека...

Read more

Грчки скијачи загинаа при лавина во Банско !

Грчки скијачи загинаа при лавина во Банско !

Четворица скијачи настрадаа во скијачкиот центар Банско, пишува Пресинг ТВ повикувајќи се на нивни полициски извори. Според нив, станува збор за грчки државјани. двајца од настраданите биле пронајдени под лавина...

Read more

Хрватска: Експлозија во хидроелектрана во Дубровник однесе два живота !

ИТНА ВЕСТ: Почина штипски пожарникар при гаснење на пожар на оџак !

Уште едно тело на работник од Хидроелектраната „Дурбровник“ е пронајдено вчера на брегот на морето. Полицијата потврди дека телото е пронајдено околу 21:50 часот, пренесува хрватски Индекс. Во пожарот кој...

Read more

Романија спрема Закон за амнестија на корумпирани политичари – Ќе има ли нови протести !

Романија спрема Закон за амнестија на корумпирани политичари – Ќе има ли нови протести !

Романија е блиску до одлуката да ги амнестира политичарите кои биле осудени за корупција – потег што би можел да ги обнови протестите против декриминализацијата на делата за корупција. Ова...

Read more

Германија: Штрајк приземји над 600 авио летови !

Германија: Штрајк приземји над 600 авио летови !

Речиси 640 летови се откажани во Германија поради штрајкот на безбедносниот персонал, соопштија аеродромите во Диселдорф, Келн-Бон и Штутгарт. Станува збор за повеќе од половината од 1.050-те летови коишто денеска...

Read more

Австрија под снежна окупација: До сега осум жртви од лавина, меѓу нив и тинејџер !

ВИДЕО: Седум лица загинаа во снежно невреме во Австрија – Снег и до 1.2 метри !

Расте бројот на загинати во снежните лавини во Австрија. Повеќе од 40 места ширум земјата се означени како кризни зони. На терен се околу 1.200 војници, пренесува магазинот OE24. Во...

Read more

Авион кој летал за Солун бил погоден од гром !

Авион кој летал за Солун бил погоден од гром !

Авион од авиокомпанијата „Јуровингс“ (Eurowings) по полетувањето од Келн со крајна дестинација Солун, бил погоден од гром, објави третиот канал на грчката државна телевизија ЕРТ. Според истите информации, пилотот решил...

Read more

ВИДЕО: Путин пукаше од топ !

ВИДЕО: Путин пукаше од топ !

Рускиот претседател Владимир Путин го одбележа Божиќ така што во Санкт Петербург пукаше од топ. Путин го посети својот роден Санкт Петербург и го повлече прекинувачот на хаубицата на Петропавловската...

Read more
Page 61 of 71 1 60 61 62 71