Путин во Белград ! Ќе го чуваат 6000 полицајци и 250 агенти а имал и двајца двојници !?

Путин во Белград ! Ќе го чуваат 6000 полицајци и 250 агенти а имал и двајца двојници !?

Владимир Путин денеска ќе пристигне во Белград, во придружба на 30 најблиски специјалци од Федералната служба за обезбедување, а околу 6.000 полицајци и лица од безбедносните служби ќе се грижат...

Read more

ВИДЕО: Во самоубиствен напад во Сирија, загинаа четворица американски војници !

ВИДЕО: Во самоубиствен напад во Сирија, загинаа четворица американски војници !

Во самоубиствен терористички напад, за кој одговорноста ја презеде Исламска држава (ИСИС), денес во градот Манбиџ на северот на Сирија загинаа 18 луѓе, вклучувајќи американски војници, објавија набљудувачите. Американската војска...

Read more

Владата на Ципрас преживеа – Тој објави дека добил допис од Скопје во кој му појаснуваат дека “nationality” се однесува на државјанство ?!

Ципрас и Каменос  “раскинаа” ! Ќе се гласа доверба на грчката Влада !

Грчкиот парламент изгласа доверба на Владата на Алексис Ципрас со што се отвара патот Парламентот да го ратификува договорот со кој се става крај на долгогодишниот спор за името со...

Read more

Починатиот Македонец во Банско од срцев удар е Панче Костов, бизнисмен од Штип !

Патот до потплачковичкото село Почивало војската не успеа да го пробие и денес. Болното дете е во стабилна состојба

54-годишниот македонски државјанин, Панче Костов од Штип, починал во текот на вчерашниот ден на паркинг на ски-патеката Кулиното, во близина на Банско и Разлог, пренесува порталот „Струма“. Според бугарските медиум,...

Read more

Македонец починал на ски патека во Банско од срцев удар !

Рано утринава  Пробиштипјанец  со Мерцедес сомлел  4 возила  а  себе се испратил во   Штипската клиничка болница.

54-годишниот Македонец Панче Костов, вчера починал на паркинг на ски-патеката Кулиното, која се наоѓа во близината на Банско и Разлог, пренесува порталот „Струма“. Медицинска екипа дошла на лице место и...

Read more

Грција: Запленети рекордни 6.5 тони марихуана, вредна 150 милиони долари !

Грција: Запленети рекордни 6.5 тони марихуана, вредна 150 милиони долари !

Грчките власти запленија 6,5 тони марихуана и големо количество, 258.000 таблети фентилин во близина на Крит.По проверка на добиената информација од Дирекцијата за борба со дрога од грчката полиција, крајбрежната...

Read more

Британскиот Парламент го отфрли договорот со ЕУ – Ќе се гласа и за доверба на Владата !

Британскиот Парламент го отфрли договорот со ЕУ – Ќе се гласа и за доверба на Владата !

Британските пратеници го отфрлија договорот што премиерот Тереза ​​Меј го преговара со ЕУ. “Против” договорот кој беше изгласан од 432 пратеници, а 202 гласаа “за” се стана јасно.. Ова значи...

Read more

Американец успеал да пренесе пиштол во авион, незабележан ! САД засрамени од нивото на безбедност !

Американец успеал да пренесе пиштол во авион, незабележан ! САД засрамени од нивото на безбедност !

Патник со огнено оружје се качил на 3 јануари во авион на американскиот аеродром Хартсфилд-Џексон во Атланта и слетал на меѓународниот аеродром Нарита во Јапонија, се вели во соопштение на...

Read more

Австрија: Политичарите со идеја, барателите на азил да го чистат снегот !

БиХ: Соседи си го префрлале снегот во двор, па завршиле со тепачка !

Шефот на парламентарната група на австриската Партијата на слободата (ФПО), Јохан Гуденус, со оглед на тешката состојба во многу делови на Австрија поради обилните снежни врнежи, од кои многу градови...

Read more
Page 61 of 74 1 60 61 62 74