ВИДЕО: Србија лидер во мафијашки убиства – Ние на второ место, веднаш по нив !

По пукањето во Кочани – поднесена кривична за убиство во обид

Србија е лидер по мафијашки убиства во регионот во 2018 година – објави српската телевизија Н1 повикувајќи се на статистичките податоци од регионот. Според анализите на телевизијата, на второ место...

Read more

Романија: На брод во Дунав пронајден еден тон кокаин вреден 300 милиони евра !

Италијаните заплениле два тона камуфлиран кокаин како сол ! Вредноста е пола милијарда евра !

Романските власти запленија повеќе од еден тон кокаин. Пленот е пронајден во брод кој се превртел во делтата на Дунав. Според полицијата, вредноста на задржаниот кокаин изнесува 300 милиони евра....

Read more

Црна Гора: Уапсени 17 лица за шверц на мигранти !

Турција лани запрела над 260.000 мигранти на пат кон Европа !

Црногорската полиција разби мрежа за илегален транспорт на мигранти, при што приведе 17 лица во Подгорица и Никшиќ, меѓу кои и двајца полицајци. Приведените се осомничени дека организирале криминална група,...

Read more

ВИДЕО: Човекот кој фрли јајце по глава на опозициониот британски лидер, доби 28 дена затвор ?!

ВИДЕО: Човекот кој фрли јајце по глава на опозициониот британски лидер, доби 28 дена затвор ?!

Човекот кој скрши јајце од главата на лидерот на британската опозиција Џереми Корбин, заврши во затвор каде ќе помине 28 дена . https://youtu.be/-ddDPzGiYyE Снимката на интерната телевизија го покажува 31...

Read more

Стпе Месиќ, повторно сака да биде претседател на Хрватска !

Стпе Месиќ, повторно сака да биде претседател на Хрватска !

Поранешниот претседател Стјепан Месиќ денеска најави дека размислува повторно да се кандидира за претседател на Хрватска. Тој рече дека уште не донел одлука, но дека го посетуваат многу групи, поединци,...

Read more

Меј загуби контрола над пратениците – Парламентот презеде контроал над „Брегзит“ !

Британската премиерка Меј го преживеа гласањето за доверба на Владата !

Со 329 гласови за и 302 гласови против, парламентарците во Велика Британија гласаа за амандманот што го предложи пратеникот Оливер Летвин. Според тој амандман на парламентот му се дозволува да...

Read more

Хеликоптерот на грчкиот премиер Ципрас, испратен со турски воени авиони !

Хеликоптерот на грчкиот премиер Ципрас, испратен со турски воени авиони !

За време на патувањето на премиерот на Грција, Алексис Ципрас кон островот Агатониси, што се наоѓа во близина на Турција, по повод грчкиот национален празник, турски воени авиони го нарушиле...

Read more

ВИДЕО: На денот на независноста на Грција, сакаа да го убијат претседателот Павлопулос !

ВИДЕО: На денот на независноста на Грција, сакаа да го убијат претседателот Павлопулос !

На свеченосат на „Денот на независноста“ на Грција, Грчкиот претседател Прокопис Павлопулос, во моментите кога положи венец пред Споменикот на непознатиот војник, непознат човек се обиде да го пробие кордонот,...

Read more
Page 61 of 102 1 60 61 62 102