ВИДЕО: Ученички перформанс, за создавањето на Голема Албанија !

ВИДЕО: Ученички перформанс, за создавањето на Голема Албанија !

На социјалнте мрежи се појави видео снимка на која ученици во едно албанско училиште изведуваат перформанс за настанување на голема Албанија. На почетокот на видеото се гледа момче како држи...

Read more

САД: Ново пукање на американски Универзитет – Двајца мртви и четворица повредени !

САД: Ново пукање на американски Универзитет – Двајца мртви и четворица повредени !

Две лица загинаа и четворица се повредени откако напаѓач отвори оган на Универзитетот Северна Каролина во Шарлот. Тројца од повредените се во критична здравствена состојба. Полицијата го уапси лицето осомничено...

Read more

Италија: Берлускони успешно опериран – Од постела, оди на европските избори !

Италија: Берлускони итно префрлен на операција !

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони опериран е во болница во Милано поради опструкција на цревата.Агенциите пренесоа дека операцијата била успешна и дека Берлускони е добро. Се очекува дека ќе излезе...

Read more

ВИДЕО: Торнадо во Романија – Уништени куќи и превртен автобус со 40 патници !

ВИДЕО: Торнадо во Романија – Уништени куќи и превртен автобус со 40 патници !

Торнадо во Романија уништи најмалку 10 куќи.Компанијата Метеоплус објави видео, на кое се гледа моментот кога торнадото ја зафати руралната област Калараши. Романската телевизија ја пренесе изјавата на шефот на...

Read more

1 мај во Париз, со 74.000 полицајци !?

Зголемени самоубиствата кај француските полицајци – За 4 месеци, 28 си го одзеле животот !

Првомајските демонстрации во Париз, на кои ќе земат учество синдикатите, жолтите елеци и други групи ќе ги обезбедуваат 74.000 полицајци и жандарми.. Бројката на 74.000 припадници на силите на редот...

Read more

Италија: Берлускони префрлен во болница !

Италија: Берлускони итно префрлен на операција !

Поранешниот италијански премиер, Силвио Берлускони е пренесен во болница, пренесуваат денеска италијанските медиуми. „Кориере дела сера“ наведува дека состојбата на 82 годишниот Берлускони засега е непозната, додека „Република“, повикувајќи се...

Read more

ВИДЕО: Во судир на автобус и камион во Србија, загинаа двајца возачи и двајца патници !

ВИДЕО: Во судир на автобус и камион во Србија, загинаа двајца возачи и двајца патници !

Во страшната несреќа која се случи во Србија денес, загинаа двајца возачи, на автобусот и камионот кој се судрија, како и двајца патници чиј идентитет не е познат. Возачите се...

Read more

Западот се состана да разговара за Западен Балкан, ама за проширување на ЕУ нема ниту збор !

Западот се состана да разговара за Западен Балкан, ама за проширување на ЕУ нема ниту збор !

Иако во фокусот на Самитот за Западен Балкан во Берлин не е процесот на проширување, оттаму домаќините, германската Канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон испратија силни пораки во...

Read more

ВИДЕО: Ал Багдади, лидерот на ИД е жив – Сто пати го умреа а тој се јави со пораки за одмазда !

ВИДЕО: Ал Багдади, лидерот на ИД е жив – Сто пати го умреа а тој се јави со пораки за одмазда !

Лидерот на Исламската држава, Абу Бакр ал-Багдади, по долго време се појави со нова видео-порака, објави Ројтерс. Ал-Багдади објави снимка во траење од 18 минути, која ИД ја пренесе преку...

Read more
Page 62 of 116 1 61 62 63 116