Авион кој летал за Солун бил погоден од гром !

Авион кој летал за Солун бил погоден од гром !

Авион од авиокомпанијата „Јуровингс“ (Eurowings) по полетувањето од Келн со крајна дестинација Солун, бил погоден од гром, објави третиот канал на грчката државна телевизија ЕРТ. Според истите информации, пилотот решил...

Read more

ВИДЕО: Путин пукаше од топ !

ВИДЕО: Путин пукаше од топ !

Рускиот претседател Владимир Путин го одбележа Божиќ така што во Санкт Петербург пукаше од топ. Путин го посети својот роден Санкт Петербург и го повлече прекинувачот на хаубицата на Петропавловската...

Read more

Евакуација на странски амабсади во Австралија, заради сомнителни пакети !

Евакуација на странски амабсади во Австралија, заради сомнителни пакети !

Неколку странски странски дипломатски претставништва во Мелбурн и Канбера се евакуирани денеска откако примија сомнителни пакети. На сајтот на австралиската влада објавено е дека се забележани најмалку 10 инциденти со...

Read more

ВИДЕО: Седум лица загинаа во снежно невреме во Австрија – Снег и до 1.2 метри !

ВИДЕО: Седум лица загинаа во снежно невреме во Австрија – Снег и до 1.2 метри !

Најмалку седуммина се загинати , а уште неколкумина се сметаат за исчезнати во снежното невреме што ги зафати Алпите. Скијачите во Австрија , Германија и Италија се соочени со голема...

Read more

Грци фрлале боја врз американската амбасада во Атина !

Грци фрлале боја врз американската амбасада во Атина !

Грчката полиција приведе осум лица поради сомнеж дека ноќеска фрлиле канта со црвена боја на влезот на паркингот на американската амбасада во Атина. Полицијата соопшти дека десетина лица на мотоцикли...

Read more

Меркел ќе го убедува Ципрас договорот од Преспа да помине во грчкиот Парламент !

Меркел ќе го убедува Ципрас договорот од Преспа да помине во грчкиот Парламент !

Германската канцеларка Ангела Меркел следната недела   патува за Грција. Целта на нејзината посета на Атина меѓу другото е и  да притисне, Договорот од Преспа да добие поширока поддршка во Грчкиот...

Read more

“Жолтите елеци” пак се судрија со полицијата – Денес нови протести во седум градови во Франција !

“Жолтите елеци” пак се судрија со полицијата – Денес нови протести во седум градови во Франција !

Француската полиција и демонстрантите од „Жолтите елеци“ повторно се судриле на улиците на Париз, пренесува агенцијата Франс прес. Протестот започнал мирно, но потоа во близина на брегот на Сена и...

Read more
Page 70 of 79 1 69 70 71 79