Британски новинар го фотографирал Груевски во Будимпешта !

Британски новинар го фотографирал Груевски во Будимпешта !

Британскиот новинар, Даниел Нолан го фотографирал екс-премиерот, Никола Груевски во близина на пивница во Будимпешта. „Го фатив жив! Пребеганиот екс-македонски премиер забележан во Будимпешта“ - напишал британскиот новинар на Твитер....

Read more

ВИДЕО: Тројца мртви и 12 повредени во Стразбур откако едно лице почнало да пука на Божиќен базар !

ВИДЕО: Тројца мртви и 12 повредени во Стразбур откако едно лице почнало да пука на Божиќен базар !

Францускиот министер за внатрешни работи Кристоф Кастанер изјави дека вооружен напаѓач убил три лица, додека 12 други ранил во близина на Божиќниот пазар во источниот француски град Стразбур.Тој пукал врз...

Read more

Гори депонија во Рим – Голем пожар и токсичен чад над вечниот град !

Гори депонија во Рим – Голем пожар и токсичен чад над вечниот град !

Голем пожар избувна во општинската депонија во северен Рим, а фотографиите кои се појавија по социјалните мрежи покажуваат густ црн чад на небото над местото на пожарот. Властите објавија дека...

Read more

Бугарскиот европратеник Ковачев бара средба со Хан за да му каже дека Македонците и ја крадат историјата на Бугарија ?!

Бугарскиот европратеник Ковачев бара средба со Хан за да му каже дека Македонците и ја крадат историјата на Бугарија ?!

-Го поканив комесарот Јоханес Хан на појадок во Стразбур. Сакам да разговарам со него за ситуацијата во Западен Балкан и да го информирам за односите меѓу Софија – Скопје! - напиша...

Read more

Турција: Студентка по новинарство заврши во притвор поради навреда на Ердоган ?!

Турција: Студентка по новинарство заврши во притвор поради навреда на Ердоган ?!

Турска студентка по новинарство е ставена во притвор поради навреда на претседателот Реџеп Тајип Ердоган на социјалните медиуми, изјави нејзината адвокатка за ДПА. Судот во провинцијата Трабзон на Црното Море...

Read more

Србија: Уапсен заменик градоначалникот на Бор, заради фотографии на кои се бакнува со малолетничка !

Србија: Уапсен заменик градоначалникот на Бор, заради фотографии на кои се бакнува со малолетничка !

Припадници на српското Министерство за внатрешни работи во Бор, по налог на Основното јавно обвинителство денеска го уапсија Б.П. (1959) поради постоење сомневање дека извршил кривично дело полово вознемирување. Осомничениот...

Read more

САД од продажба на оружје заработиле 222 милијард долари – Русија ја претекна Британија !

САД од продажба на оружје заработиле 222 милијард долари – Русија ја претекна Британија !

Соединетите држави остануваат светски лидери по продажба на оружје, додека Русија ја престигна Британија и е на второ место. Во годишниот извештај на Меѓународниот институт СИПРИ во Стокхолм се прецизира...

Read more

Половина милион домови во САД без струја заради снежна бура !

Половина милион домови во САД без струја заради снежна бура !

Повеќе од половина милион домови се без струја, снегот и студот предизвикаа стотици сообраќајки, откажани се многу летови, а граѓаните се предупредени да останат во своите домови. Силна бура ги...

Read more
Page 78 of 79 1 77 78 79