Инспектор успеал да протне лажна бомба низ аеродромот во Љубљана за да докаже дека безбедноста е слаба !

Дошла од Шведска за нашите цариници да и “украдат” 3000 евра на скопскиот аеродром ?!

Безбедносниот инспектор на Агенцијата за цивилно воздухопловство на Словенија, кој се преправал дека е патник, успеал минатата недела да пренесе лажна експлозивна направа во близина на контролните пунктови на аеродромот...

Read more

Хрватска: Приведени 13 матуранти !

Хрватска: Приведени 13 матуранти !

Во Загреб за време на манифестацијата „норијада“, на која учениците го одбележуваат завршувањето на средното училиште, дошло до инциденти поради коишто биле приведени 13 матуранти. Итната помош интервенирала кај 11...

Read more

САД бараат од Турција до крајот на неделата да се откаже од купувањето на руските ракети С-400 ?!

Русија ќе продолжи да си ја произведува новата ракета и покрај тоа што САД се против тоа !

САД ѝ дадоа рок на Турција од две недели да се откаже од купувањето руски противракетен систем „С-400“ во корист на американскиот систем „Патриот“, објави Си-ен-би-си повикувајќи се на доверливи...

Read more

По Грција и Полска ќе бара оштета од Германија за штетите од Втората светска војна !

По Грција и Полска ќе бара оштета од Германија за штетите од Втората светска војна !

Полските власти се подготвуваат да побараат надомест од Германија за штетите претрпени за време на Втората светска војна и покрај тврдењата на Берлин дека Варшава се откажала од таквите права...

Read more

Србија: Собранието го усвои Законот за доживотен затвор за силувачи и убијци на деца !

Србија: Собранието го усвои Законот за доживотен затвор за силувачи и убијци на деца !

Српското собрание усвои денес измени и дополнувања на кривичниот закон со кои се воведува доживотна казна затвор без условно пуштање на слобода за силувачи и убијци на деца, трудници и...

Read more

ВИДЕО: Босанец снимил возач како удира со автомобилот во автобус и умира на лице место !

ВИДЕО: Босанец снимил возач како удира со автомобилот во автобус и умира на лице место !

На автопатот Мостар – Јабланица, во Босна и Херцеговина, загина 62 годишен маж од Бања Лука, кој со својот автомобил удри директно во автобус од спротивен правец. Целата ситуација ја...

Read more

Германија: Владата лани на бегалците потрошила рекордни 23 милијарди евра !

Германска политичка партија бара „Дегзит“, по теркот на „Брегзит“ за излез од ЕУ ?!

Германската влада минатата година за бегалци потрошила рекордни 23 милијарди евра .Според агенцијата Ројтерс, која се повикува на интерни документи на германската влада , за олеснување на интеграцијата на над...

Read more

Русија негира вмешаност во австрискиот скандал со објавената снимка за вицепремиерот, заради која падна Владата !

ВИДЕО: Австрискиот вицеканцелар во скандал – Објавена снимка како договара сомнителни зделки !

Русија нема ништо со политичкиот скандал во Австрија , каде се објавени компромитирачки снимки од политичари од владејачка партија со наводна руска милионерка.Снимката на која се гледа лидерот на крајно...

Read more
Page 79 of 141 1 78 79 80 141