Спорт

Македонските боксери на подготовки за Европските игри во Минск

Македонските боксери на подготовки за Европските игри во Минск

Македонските боксери кои ќе учествуваат на Европските игри во Минск, Белорусија, деновиве се на подготовки во Скадар во соседна Албанија. Тренерот на репрезентацијата Петре Чурлиновски во Скадар ги предводи поранешниот...

Read more

ФК Брегалница се приватизира

Андреа Нисева и Давид Миленовски со одлични резултати на три меѓународни турнири

Фудбалскиот клуб Брегалница се приватизира. Ваквата одлука денеска ја донесе Советот на Општина Штип. Според одлуката 51% од акциите во клубот општината ќе ги продава. Начинот на продажба е уреден...

Read more

Андреа Нисева и Давид Миленовски со одлични резултати на три меѓународни турнири

Андреа Нисева и Давид Миленовски со одлични резултати на три меѓународни турнири

Штипските борачи на БК Олимпија, Андреа Нисева и Давид Миленовски, се вратија со одлични успеси од три меѓународни турнири. Јас Бев во Косово, се борев во категорија до 48 килограми,...

Read more

И Текстилец ќе ја бојкотира Првата лига ако АМС не додели ваучери

И Текстилец ќе ја бојкотира Првата лига ако АМС не додели ваучери

Клубовите кои се натпреваруваат во Првата ракометна лига на Македонија го кренаа гласот и на состанок со Ракометната федерација на Македонија (РФМ) и Агенцијата за Млади и Спорт (АМС) порачаа...

Read more

Градоначалникот Бочварски ги прими најуспешните спортисти од изминатиов месец

Градоначалникот Бочварски ги прими најуспешните спортисти од изминатиов месец

Најуспешните спортисти на Штип од изминатиов месец денеска беа гости кај градоначалинкот Благој Бочварски. Градоначалникот организираше прием за фудбалерите на Академија Постолов Пандев од генерацијата 2005/2006 кои стана шампиони на...

Read more

Емил Павлов единствен македонски каратист со добиена борба во Шангај

Емил Павлов единствен македонски каратист со добиена борба во Шангај

Најдобриот македонски каратист, штипјанецот Емил Павлов, е единствениот наш карате репрезентативец кој во Шангај успеа да дојде до добиена борба. Павлов славеше над Даулет Шимирбеков од Казахстан со 4:2, но...

Read more
Page 1 of 32 1 2 32