Спорт

Одличен старт на фудбалерите на квалификациите за ЕУРО 2020

Одличен старт на фудбалерите на квалификациите за ЕУРО 2020

Најдобрата македонска репрезентација одигра 1:1 против Словенија во натпревар од 2. коло од квалификациите за ЕУРО 2020. На пресметката на “Стожице” во Љубљана, Енис Барди погоди за реми на Македонија...

Read more

Брегалница со шест голови ја понижи Плачковица во Радовиш

Брегалница со шест голови ја понижи Плачковица во Радовиш

Дека Брегалница е сериозен претендент за високите позиции на второлигашката табела говори фактот дека штипјани на Плачковица и одржаа вистинска лекција во Радовиш, откако ја совладаа домашната екипа со високи...

Read more

Утре Македонија се соочува со Словенија во евроквалификациите

Утре Македонија се соочува со Словенија во евроквалификациите

Утре македонската фудбалска репрезентација се соочува со Словенија во рамките на вториот квалификациски меч од евроквалификациите. Во четвртокот нашата селекција со уверлива игра без проблем ја совлада Летонија со високи...

Read more

Втора лига: Каменица Саса на домашен терен, Брегалница и Кит-Го гостуваат

Втора лига: Каменица Саса на домашен терен, Брегалница и Кит-Го гостуваат

Брегалница гостува кај Плачковица во Радовиш. И покрај тоа што двете екипи се на петтата и шестата позиција, Плачковица во никој случај не може да ја загрози позицијата на Брегалница,...

Read more

Кристијано Роналдо казнет со 20.000 евра, за непримерната прослава на голот против „Атлетико Мадрид“ !

Кристијано Роналдо казнет со 20.000 евра, за непримерната прослава на голот против „Атлетико Мадрид“ !

Кристијано Роналдо избегна суспензија од УЕФА, но заработи парична казна за прославата на третиот гол против Атлетико Мадрид во рамки на реванш натпреварот од осминафиналето. Јувентус победи со 3-0 и...

Read more

Емил Павлов и Жарко Арсовски на подготвки за Европското карате првенство

Втора планинарска подготвителна акција на Руен

Од 28-ми до 30-ти март градот Гвадалахара во Шпанија ќе биде домаќин на 54-тото Европско првенство, на кое меѓу другите ќе настапи и нашата репрезентација. А токму нашите најдобри каратисти...

Read more

Втора планинарска подготвителна акција на Руен

Втора планинарска подготвителна акција на Руен

Планинарите на Осогово ја изведоа втората зимска подготвителна акција на врвот Руен на Осоговските планини. Четиринаесетмината кочанци и штипјани без поголеми потешкотии го искачија највисокиот врв во источна Македонија. Веќе...

Read more

Утре нашата фудбалска репрезентација се среќава со Летонија

Утре нашата фудбалска репрезентација се среќава со Летонија

Утре арената Филип Втори во Скопје ќе биде местото на дуелот на нашата фудбалска репрезентација со репрезентацијата на Летонија во рамките на квалификациите за Европското првенство. Македонија никогаш досега не...

Read more

4 медали за џудистите на кочански Гладијатор на Државното првенство во Кавадарци

Пингпонгарите на УГД и Кочани ќе играат бараж за Суперлигата

Во техничка организација на џудо клубот Кожувчанка во Кавадарци се одржа државното првенство за млади пионери и јуниори. На него учество зедоа над 250 натпреварувачи од 17 клубови, а учество...

Read more
Page 1 of 19 1 2 19