Спорт

Две злата за Бошко Стаменковски во Пауерлифтинг

Две злата за Бошко Стаменковски во Пауерлифтинг

Бошко Стаменковски се враќа со два златни медали од Одеса, Украина  од меѓународното првенство во пауерлифтинг. „Првите места ги освоив во категоријата за натпреварувачи до 75 килограми, каде бев најдобар...

Read more

Кошаркарите до 16 години ги започнуваат подготовките за ЕП

Кошаркарите до 16 години ги започнуваат подготовките за ЕП

Репрезентација до 16 години во машка конкуренција утре ќе ги започне своите подготовки за летните предизвици кои ја очекуваат. Нашите надежи ова лето ќе учествуваат на Европското првенство во Италија,...

Read more

Челични се подготвуваат за престојните предизвици

Челични се подготвуваат за престојните предизвици

Најдобрите штипски пливачи се подготвуваат за претстојните натпревари од кои се очекува да се вратат со забележително добри пласмани. „Веќе следниот викенд следува државно првенство во пливање на кратки стази...

Read more

Стефан Штерјов со кадетската репрезентација на Европското првенство во Фиренца

Стефан Штерјов со кадетската репрезентација на Европското првенство во Фиренца

Македонската кадетска репрезентација во борење викендов ќе настапи на Европското првенство во Фиренца, Италија, кое почна на 17 јуни и ќе трае до 23. Во Италија отпатуваа Стефан Штерјов 45...

Read more
Page 10 of 43 1 9 10 11 43