Спорт

Тренерот на Кит-Го, Трајче Сенев, си поднесе оставка на функцијата

Тренерот на Кит-Го, Трајче Сенев, си поднесе оставка на функцијата

Трајче Сенев, досегашниот прв тренер на второлигашот Кит-Го Пехчево си поднесе оставка. По двата порази од Каменица Саса во Македонска Каменица и последниот од Борец во Велес, Трајче Сенев се...

Read more

СО ПОДРШКА ОД ЕУ, МЛАДИНЦИТЕ ПРИ СОУ “ВАНЧО ПРЌЕ“ ВО ВИНИЦА ГО ЗАОКРУЖИЈА НЕКОЛКУДНЕВНИОТ ТУРНИР ВО ИНГ-ПОНГ И ФУТСАЛ

СО ПОДРШКА ОД ЕУ, МЛАДИНЦИТЕ ПРИ СОУ “ВАНЧО ПРЌЕ“ ВО ВИНИЦА ГО ЗАОКРУЖИЈА НЕКОЛКУДНЕВНИОТ ТУРНИР ВО ИНГ-ПОНГ И ФУТСАЛ

Многу навивање, овации, аплаузи, ем релаксирана, ем натпреварувачка атмосфера имаше деновиве на трибините од спортската сала “Капетан Кирчо Димитриов“. Младинската организација при СОУ “Ванчо Прќе“ денес со пехари и дипломи...

Read more

6 медали за тројца кикбоксери на Гладијатор на Балкан Опен 2019

6 медали за тројца кикбоксери на Гладијатор на Балкан Опен 2019

Штипскиот кикбоксинг клуб Гладијатор одново ги докажуваше своите квалитети, овојпат на балканско ниво, на елитниот турнир Балкан Опен 2019, поддржан од Светската асоцијација на кикбокс организации – ВАКО. Прво место...

Read more

Емил Павлов ќе го брани европскиот трон во Шпанија

Емил Павлов ќе го брани европскиот трон во Шпанија

508 каратисти од вкупно 50 репрезентации е билансот со кој се соочува македонската карате репрезентација, која денеска замина за Шпанија, каде во градот Гвадалахара ќе се одржи европското карате првенство....

Read more

Одличен старт на фудбалерите на квалификациите за ЕУРО 2020

Одличен старт на фудбалерите на квалификациите за ЕУРО 2020

Најдобрата македонска репрезентација одигра 1:1 против Словенија во натпревар од 2. коло од квалификациите за ЕУРО 2020. На пресметката на “Стожице” во Љубљана, Енис Барди погоди за реми на Македонија...

Read more

Брегалница со шест голови ја понижи Плачковица во Радовиш

Брегалница со шест голови ја понижи Плачковица во Радовиш

Дека Брегалница е сериозен претендент за високите позиции на второлигашката табела говори фактот дека штипјани на Плачковица и одржаа вистинска лекција во Радовиш, откако ја совладаа домашната екипа со високи...

Read more

Утре Македонија се соочува со Словенија во евроквалификациите

Утре Македонија се соочува со Словенија во евроквалификациите

Утре македонската фудбалска репрезентација се соочува со Словенија во рамките на вториот квалификациски меч од евроквалификациите. Во четвртокот нашата селекција со уверлива игра без проблем ја совлада Летонија со високи...

Read more
Page 10 of 28 1 9 10 11 28