Спорт

Утре Осогово на пријателски меч со Вардар Неготино

Утре Осогово на пријателски меч со Вардар Неготино

Утре екипата на кочанскиот третолигаш Осогово ќе одигра пријателски меч со екипата на второлигашот Вардар од Неготино. Натпреварот ќе се одигра на Градскиот стадион во Неготино, а почетокот на средбата...

Read more

Двете екипи на УГД Студент обезбедија пласман во четвртфиналето на Купот на Македонија

Двете екипи на УГД Студент обезбедија пласман во четвртфиналето на Купот на Македонија

Четвртфиналето на Купот на Македонија е местото каде двете екипи на УГД Студент обезбедија пласман преку два мошне интересни натпревари. Машката екипа на УГД беше убедлива над екипата на велешки...

Read more

Зоран Шоров и Шабан Сејдиу почесни гости на „Дан Колов“ во Бугарија

Зоран Шоров и Шабан Сејдиу  почесни гости на „Дан Колов“ во Бугарија

Македонските борачки легенди, Шабан Сејдиу и штипјанецот Зоран Шоров, на познатиот меѓународен турнир „Дан Колов“ во соседна Бугарија ќе бидат почесни гости. Турнирот именуван по познатата бугарска борачка легенда, Дан...

Read more

Балканец е прв во екипен пласман во пионерска и јуниорска конкуренција

Четири победи и пораз за штипските одбојкари на стартот од пролетниот дел од првенството

Балканец е прв во екипен пласман во пионерска и јуниорска конкуренција, откако и официјално пристигнаа резултатите од генералниот пласман од ФБСМ по комплетирањето на Изборното првенство за пионери и јуниори....

Read more

Четири победи и пораз за штипските одбојкари на стартот од пролетниот дел од првенството

Четири победи и пораз за штипските одбојкари на стартот од пролетниот дел од првенството

Стартот на пролетниот дел од одбојкарското првенство за штипјани го одбележаа повеќе победи и пораз. Машката екипа на УГД славеше над екипата на Борец со 3:0, во сетови 25:13, 28:26...

Read more
Page 11 of 24 1 10 11 12 24