Спорт

Драгана Постолова дел од програма за вклучување на децата во планинските спортови

Драгана Постолова дел од програма за вклучување на децата во планинските спортови

Кочанската планинарка на ПСК Осогово, Драгана Постолова, заедно со Федерацијата на планинарски спортови на Македонија работи на програма за вклучување на децата во планинските спортови. Програмата не е сеуште официјализирана,...

Read more

Десетмина борачи на БК Олимпија викендов на два силни меѓународни турнири

Десетмина борачи на БК Олимпија викендов на два силни меѓународни турнири

Десетмина борачи на штипскиот борачки клуб Олимпија викендов ќе настапат на два меѓународни силни турнири во регионот. Шестмина кадети предводени од тренерот Кире Нисев патуваат за Ќустендил во соседна Бугарија...

Read more

Средствата од билетите од средбата Брегалница-Тиквеш ќе бидат донирани за лекување на Томе Јанев

Средствата од билетите од средбата Брегалница-Тиквеш ќе бидат донирани за лекување на Томе Јанев

Фудбалскиот клуб Брегалница објави дека средствата од билетите од фудбалскиот натпревар помеѓу штипскиот второлигаш и екипата на Тиквеш, ќе бидат донирани за лекување на поранешниот играч на Брегалница, Томе Јанев....

Read more

Едно сребро и едно четврто место за кочански Гладијатор во Косово

Едно сребро и едно четврто место за кочански Гладијатор во Косово

Градот Пеќ во соседно Косово беше домаќин на Европскиот џудо куп во организација на Европската џудо федерација и техничка организација на домашната џудо федерација на Косово. Таму во конкуренција на...

Read more

Македонија се мобилизира за помош на поранешниот играч на Брегалница, Томе Јанев

Македонија се мобилизира за помош на поранешниот играч на Брегалница, Томе Јанев

Целата македонска јавност се мобилизираше деновиве за помош на поранешниот играч на Брегалница, Томе Јанев. Потребна е финансиска помош за 29-годишниот Јанев, кој боледува од ALS – (amnyotropxic lateral sclerosis),...

Read more

Мурињо ќе се сели во Шкотска ?!

„Манчестер Јунајтед“ му даде отказ на Мурињо !

По шпекулациите поврзани со Реал Мадрид, Интер, Бенфика и Лион, сега се појави нова екипа која наводно е заинтересирана за Жозе Мурињо. Се работи за Селтик кој остана без Брендан...

Read more

На 15-ти мај кошаркарската федерација ќе бира претседател

На 15-ти мај кошаркарската федерација ќе бира претседател

Во Кошаркарската федерација на Македонија интензивно се работи на подготовките за Изборното собрание закажано за 15-ти мај, кога ќе се избира новиот прв човек на македонската кошарка. Засега официјална кандидатура...

Read more
Page 12 of 36 1 11 12 13 36