Спорт

Утре детски турнир „50 години ФК Саса“ во Македонска Каменица

Утре детски турнир „50 години ФК Саса“ во Македонска Каменица

Утре Македонска Каменица ќе биде домаќин на детскиот фудбалски турнир „50 години ФК Саса“ по повод овој јубилеј на каменичкиот второлигаш. На турнирот ќе настапат детските екипи на Каменица Саса,...

Read more

Вечерва во Лига Европа за Видеотон игра Бобан Николов а против Челзи, му суди Никола Караколев.

Жителка на с. Стар Kараорман, по пад од приколка заврши на Отропедија

Во натперавр од Лигата на Европа вечерва   се срекаваат Видеотон за кој настапува штипјанецот Бобан Николов и гигантот Челзи. Интересно  за  македонската јавност е тоа што  овој натперавр го  судат...

Read more

Мартин Поповски меѓу избраниците на Гонзалес за СП 2019

Започна пријавувањето за Спортист на годината на општина Штип

Македонскиот ракометен репрезентативец, штипјанецот Мартин Поповски, е меѓу избраниците на селекторот Раул Гонзалес за Светското ракометно првенство 2019. Гонзалес вчера го објави списокот на 28 ракометари на кои ќе смета...

Read more

ВИДЕО: Кими Раиконен, дупка пијан на забава на Светската автомобилистичка асоцијација

ВИДЕО: Кими Раиконен, дупка пијан на забава на Светската автомобилистичка асоцијација

Светскиот шампион во Формула 1 од 2007 година, Финецот Кими Раиконен, го украде шоуто на гала вечерта на Светската автомобилистичка асоцијација (ФИА), која се одржа во Русија. Финецот постојано беше...

Read more
Page 17 of 18 1 16 17 18