Спорт

Меморијален турнир во мал фудбал „Влатко Петров“ 2019

Меморијален турнир во мал фудбал „Влатко Петров“ 2019

Започна пријавувањето на заинтересираните екипи за 19 Меморијален турнир во мал фудбал „Влатко Петров“ 2019. Крајниот рок за доставување на потребните пријави, екипите да ги достават до десети Јули годинава....

Read more

Македонските боксери на подготовки за Европските игри во Минск

Македонските боксери на подготовки за Европските игри во Минск

Македонските боксери кои ќе учествуваат на Европските игри во Минск, Белорусија, деновиве се на подготовки во Скадар во соседна Албанија. Тренерот на репрезентацијата Петре Чурлиновски во Скадар ги предводи поранешниот...

Read more

ФК Брегалница се приватизира

Андреа Нисева и Давид Миленовски со одлични резултати на три меѓународни турнири

Фудбалскиот клуб Брегалница се приватизира. Ваквата одлука денеска ја донесе Советот на Општина Штип. Според одлуката 51% од акциите во клубот општината ќе ги продава. Начинот на продажба е уреден...

Read more

Андреа Нисева и Давид Миленовски со одлични резултати на три меѓународни турнири

Андреа Нисева и Давид Миленовски со одлични резултати на три меѓународни турнири

Штипските борачи на БК Олимпија, Андреа Нисева и Давид Миленовски, се вратија со одлични успеси од три меѓународни турнири. Јас Бев во Косово, се борев во категорија до 48 килограми,...

Read more

И Текстилец ќе ја бојкотира Првата лига ако АМС не додели ваучери

И Текстилец ќе ја бојкотира Првата лига ако АМС не додели ваучери

Клубовите кои се натпреваруваат во Првата ракометна лига на Македонија го кренаа гласот и на состанок со Ракометната федерација на Македонија (РФМ) и Агенцијата за Млади и Спорт (АМС) порачаа...

Read more

Градоначалникот Бочварски ги прими најуспешните спортисти од изминатиов месец

Градоначалникот Бочварски ги прими најуспешните спортисти од изминатиов месец

Најуспешните спортисти на Штип од изминатиов месец денеска беа гости кај градоначалинкот Благој Бочварски. Градоначалникот организираше прием за фудбалерите на Академија Постолов Пандев од генерацијата 2005/2006 кои стана шампиони на...

Read more
Page 2 of 34 1 2 3 34