Спорт

Македонија ремизираше против Исланд во Скопје

Македонија ремизираше против Исланд во Скопје

После еуфоријата по победата над Исланд во Рејкјавик, нашите ракометари синоќа го одиграа реванш натпреварот во рамките на квалификациите за Европското првенство. 24:24 е крајниот епилог, откако во последните 50...

Read more

Павлов и Егоров на прием кај градоначалникот Бочварски

Павлов и Егоров на прием кај градоначалникот Бочварски

Европските освојувачи на медали Емил Павлов и Владимир Егоров денеска беа на прием кај градоначалникот на о.Штип Благој Бочвраски. Најголемите амбасадори во спортот ја добија целосната поддршка од Бочварски „Јас...

Read more

Грција, Србија, Романија и Бугарија денес ќе стават потпис на кандидатурата за домаќини за фудбалското првенство во 2028 !

Грција, Србија, Романија и Бугарија денес ќе стават потпис на кандидатурата за домаќини за фудбалското првенство во 2028 !

Денес ќе биде потпишана заедничката кандидатура на Грција, Србија, Романија и Бугарија за организација како земји-домаќини на Европското првенство во 2028 или Светското првенство 2030. Министрите од соодветните ресори на...

Read more

Утре четири натпревари од второлигашкото првенство

Утре четири натпревари од второлигашкото првенство

Утре се играат четири натпревари од второлигашкото првенство. Тиквеш во Кавадарци го пречекува Вардар Неготино. Плачковица оди на гости кај Детонит во Радовиш. Кожуф во Гевгелија ја пречекува Каменица Саса,...

Read more

Емил Павлов обезбеди пласман на Европските игри во Минск

Осогово лидер во Третата лига Исток

Носителот на европска бронза, Емил Павлов, синоќа соопшти дека е единствениот наш карате репрезентативец кој обезбеди пласман на Европските игри во Минск, каде ќе настапи во категорија до 60 килограми....

Read more

Осогово лидер во Третата лига Исток

Осогово лидер во Третата лига Исток

Вкупно три третолигашки натпревари се одиграа вчера, откако Кежовица прерипна уште едно третолигашко коло, овојпат против екипата на Работник. Осогово во Кочани ремизираше против Овче Поле со 1:1. Малеш беше...

Read more

Најскап фудбалер на светот: На 14 години, потпиша договор вреден 10 милиони долари !

Најскап фудбалер на светот: На 14 години, потпиша договор вреден 10 милиони долари !

Најталентираниот играч во светот, на возраст од 14 години, Јусуфа Мукоко стана милионер откако потпиша договор вреден 10 милиони долари. Момчето потпиша за американскиот гигант Најки кој процени дека токму...

Read more
Page 2 of 24 1 2 3 24