Спорт

Олимпија со 4 медали во Приштина

Брегалница прва по разочарувачко реми во Каменица

Борачите на Олимпија викендов настапија на меѓународниот турнир „Ментаз Алајбегу“ во Приштина, Косово на кој освоија 4 медали. Златни медали освоија Андреа Нисева и Кирил Сичков ,а бронзени медали Давид...

Read more

Велешки маратон: Успешен настап на пливачите на Челични

Брегалница прва по разочарувачко реми во Каменица

Викендов пливачите на Челични учествуваа на 6-от Велешки пливачки маратон. Антонија Андоновски го освои сребрениот и Ивона Наумова го освои бронзениот медал. Инаку од оваа година маратонот е со меѓународен...

Read more

4 коло ВМФЛ – Исток

4 коло ВМФЛ – Исток

Во недела се играат натпреварите од четвртото коло на втората фудбалска лига исток ,а се среќаваат: Беласица – Кожув Каменица Саса – Брегалница Кит Го Пехчево – Осогово Победа –...

Read more
Page 2 of 48 1 2 3 48