Спорт

Емил Павлов единствен македонски каратист со добиена борба во Шангај

Емил Павлов единствен македонски каратист со добиена борба во Шангај

Најдобриот македонски каратист, штипјанецот Емил Павлов, е единствениот наш карате репрезентативец кој во Шангај успеа да дојде до добиена борба. Павлов славеше над Даулет Шимирбеков од Казахстан со 4:2, но...

Read more

Штипјани го дочекаа европскиот медалист Мартин Поповски

Бобан Николов: Го дадовме максимумот против Полска

Вака штипјани во организација на ракометниот клуб Текстилец го дочекаа Мартин Поповски, носителот на европското злато, како играч на Вардар во ЕХФ Лигата на шампионите. Момчето кое во ракометните води...

Read more

Бобан Николов: Го дадовме максимумот против Полска

Бобан Николов: Го дадовме максимумот против Полска

Фудбалската репрезентација на Македонија го забележа првиот пораз во квалификациите за ЕП, откако пред својата публика со минимални 0-1 беше поразена од фаворизираната Полска. Покрај несреќниот пораз, нашиот селектор Игор...

Read more

Ване Јованов и донесе победа на Македонија над Финска

Академија Постолов Пандев првак со генерацијата 2005

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година забележа победа на пријателскиот натпревар против Финска со 1:0, а беше подготовка за наредниот квалификациски циклус за Европското првенство. Нашите надежи имаа иницијатива речиси...

Read more
Page 2 of 32 1 2 3 32