Спорт

Членовите на „Осенсеи“ од утре на Светски Куп и Балканско првенство

Членовите на „Осенсеи“ од утре на Светски Куп и Балканско првенство

Членовите на џиуџицу клубот Осенсеи утре ќе настапат на Балканското првенство и Светскиот Куп кои ќе траат до 15 септември во Букурешт, Романија. На Балканското првенство ќе настапи Христијан Јованов...

Read more

Стаменковски со два медала од стритворкаут турнир во Пула

Борачите на Олимпија со 10 медали од се вратија од Србија

Бошко Стаменковски освои два медали на меѓународниот стритворкаут турнир во Пула, Хрватска.Стаменковски златен медал освои во правење склекови ,а бронзен во седнување со 60 кг. Турнирот се одржува по седми...

Read more

Борачите на Олимпија со 10 медали од се вратија од Србија

Борачите на Олимпија со 10 медали од се вратија од Србија

Борачите на Олимпија се вратија со 10 медали од меѓународниот турнир „Пресидент Куп“ во Белград, Србија. Штипјани освоија пет златни , три сребрени и два бронзени медали.Додека Андреа Нисева покрај...

Read more

Две злата за членовите џиу џицу клубот „Осенсеи“ на „Пале Опен“

Две злата за членовите џиу џицу клубот  „Осенсеи“ на „Пале Опен“

Натпреварувачите на штипскиот џиу-џицу клуб Осенсеи се вратија со  два златни медали од меѓународниот турнир „Пале Опен“ кој се одржа во Република Српска.Медалите ги освоија Димитри Радев во категорија до...

Read more

3 коло ВМФЛ- Исток

3 коло ВМФЛ- Исток

Утре се играат натпреварите во рамки на третото коло од  втората фудбалска лига исток. Еве ѓи двојките: Питу Гули – Брегалница Кожув – Победа Плачковица – Кит Го Осогово –...

Read more
Page 2 of 47 1 2 3 47