Спорт

Утре Брегалница кај Каменица Саса. Кит-Го го пречекува Детонит

Утре Брегалница кај Каменица Саса. Кит-Го го пречекува Детонит

Утре се игра редовното 20-то коло од Втората фудбалска лига Исток. Брегалница и оди на гости на Каменица Саса. Борец гостува кај Плачковица. Вардар Неготино го пречекува Кожуф. Партизан Обрешани...

Read more

Фудбалската репрезентација скокна три места на ФИФА ранг листата

Фудбалската репрезентација скокна три места на ФИФА ранг листата

Македонската фудбалска репрезентација скокна за три места на најновата ФИФА ранг листа и сега се наоѓа на 68-мата позиција. Напредокот на нашите фудбалери се должи на победата над Летонија и...

Read more

Мартин Поповски со Вардар го подигна пехарот на СЕХА Лигата

Мартин Поповски со Вардар го подигна пехарот на СЕХА Лигата

Најдобриот актуелен штипски ракометар, членот на Вардар, Мартин Поповски, беше дел од составот кој синоќа по петти пат застана на балканскиот трон во СЕХА ракометната лига. Вардар славеше над тимот...

Read more

Одлична игра на штипските одбојкарки против Тетовскиот универзитет

Одлична игра на штипските одбојкарки против Тетовскиот универзитет

Одлична игра, онаква каква што заслужува штипската одбојкарска публика приреди женската екипа на УГД Студент откако во едно од своите најдобри изданија славеше над екипата на Тетовскиот универзитет во рамките...

Read more

Прво место за бодибилдерот Бошко Стаменковски на Отвореното првенство на Црна Гора

Прво место за бодибилдерот Бошко Стаменковски на Отвореното првенство на Црна Гора

Најуспешниот бодибилдер од Македонска Каменица, Бошко Стаменковски, не престанува со постигнувањето на високи резултати. Тој во Подгорица го освои првото место во бенч-прес на Отвореното првенство на Црна Гора во...

Read more

Второ место за Стефан Штерјов на меѓународниот турнир „Динко Петков“ во Бугарија

Второ место за Стефан Штерјов на меѓународниот турнир „Динко Петков“ во Бугарија

Младите борачи на БК Балканец овој викенд учествуваа на меѓународниот турнир во борење "Динко Петков" кој се одржа во Стара Загора (Бугарија). Стефан Штерјов беше најуспешен меѓу штипјани и го...

Read more
Page 23 of 43 1 22 23 24 43