Спорт

ФБСМ со казни за Олимпија и Лирија за инцидентот во Скопје

ФБСМ со казни за Олимпија и Лирија за инцидентот во Скопје

Дисциплинската комисија при ФБСМ синоќа донесе одлука да бидат санкционирани сите учесници во физичкиот инцидент кој на 26 јануари се случи во Скопје помеѓу претставници на борачките клубови Олимпија од...

Read more

Брегалница посилна од есенскиот шампион Борец

Брегалница посилна од есенскиот шампион Борец

Екипата на Брегалница вчера го одигра петиот пријателски меч во рамките на подготовките, овојпат против есенскиот второлигашки првак, Борец. 1:3 е конечниот резултат, а за сините реализираа Бакрачевски во 8-та,...

Read more

Реализирана тренинг планинарската акција на Чупино Брдо

Реализирана тренинг планинарската акција на Чупино Брдо

Планинарите на кочанскиот планинарски клуб Осогово ја реализираа тренинг планинарската акција на врвот Чупино Брдо на Плачковица. Искачувањето на врвот со висина од 1.725 метри единаесетмината кочанчани го реализираа со...

Read more

Прво место за Дамјан Стојчев на јуниорскиот пингпонгарски мастерс

Прво место за Дамјан Стојчев на јуниорскиот пингпонгарски мастерс

Младиот штипски пингпонгар Дамјан Стојчев го освои првото место на јуниорскиот пинг понг мастерс турнир во поединечна конкуренција, кој се одржа во Крива Паланка. Стојчев настапи во конкуренција на 55...

Read more

Бронза за пливачот Смиљан Нашков во Софија

Бронза за пливачот Смиљан Нашков во Софија

Штипскиот пливач на ПСК Челични, Смиљан Нашков, заработи бронзен медал на Вториот меѓународен пливачки митинг „Зимска гладијаторска битка“, кој се одржа во бугарската престолнина Софија. Нашков настапи во дисциплината 100...

Read more

Астибо избран за најдобар спортско качувачки клуб во Македонија!

Астибо избран за најдобар спортско качувачки клуб во Македонија!

И официјално, клубот Астибо е прогласен за најдобар спортско качувачки клуб за 2018 година од страна на Македонската Спортско Качувачка Федерација, заедно со тројца штипски државни шампиони во 3 категории...

Read more

Утре Кит-Го на пријателска средба против Беласица

Утре Кит-Го на пријателска средба против Беласица

Утре екипата на второлигашот Кит-Го Пехчево ќе го одигра својот втор пријателски натпревар во рамките на подготовките за пролетната полусезона од второлигашкото првенство. Беласица е силен противник. Минатата второлигашка сезона...

Read more

Кочанските планинари во недела со втора подготвителна акција

Штипските пливачи на  голем турнир во Софија

Во недела ПСК  Осогово ќе ја реализира втората зимска подготвителна акција, овој пат на врвот Чупино Брдо со 1.725 метри височина. Претходно кочанчани реализираа планинарска акција на врвот Руен, кој...

Read more
Page 27 of 38 1 26 27 28 38