Спорт

Екипата на Миоки прва на Државното екипно џудо првенство во Кочани

Екипата на Миоки прва на Државното екипно џудо првенство во Кочани

Кочани се покажа како одличен домаќин на Државното екипно џудо првенство, кое технички го организираше кочанскиот џудо клуб Гладијатор. На првенството учество зедоа шест екипи, од кои 4 се натпреваруваа...

Read more

За да нема прекин, Хрватски фудбалери за три часа го исчистиле стадионот од снег, слушајки музика !

За да нема прекин, Хрватски фудбалери за три часа го исчистиле стадионот од снег, слушајки музика !

Во 18 коло на Првата Хрватска лига беа одложени неколку средби поради терени покриени со снег. Проблемот ќе траеше уште долго ако не се вклучеа навивачите. Натпреварот Осиек – Запрешиќ...

Read more

Штипските пливачи на Отвореното градско зимско првенство на Скопје

Одбележани 50 години ФК „Каменица Саса“

Утре градот Скопје ќе биде домаќин на Отвореното градско зимско првенство во пливање, каде учество ќе земе и трофејниот штипски пливачки клуб Челични. Под тренерството наМетоди Петров вкупно 12 деца...

Read more

Кит-Го го доби првото засилување

Одбележани 50 години ФК „Каменица Саса“

Екипата на второлигашот Кит-Го го доби првото засилување уште пред официјалниот старт на зимскиот преоден рок. Антонио Бујчевски е новото име кое се запишува меѓу редовите на второлигашот. Битолчанецот Бујчевски...

Read more

Одбележани 50 години ФК „Каменица Саса“

Одбележани 50 години ФК „Каменица Саса“

Денеска Македонска Каменица беше домаќин на детскиот фудбалски турнир „50 години ФК Саса“ по повод овој јубилеј на каменичкиот второлигаш. „На турнирот настапуваат детските екипи на Каменица Саса, штипската Академија...

Read more

Утре детски турнир „50 години ФК Саса“ во Македонска Каменица

Утре детски турнир „50 години ФК Саса“ во Македонска Каменица

Утре Македонска Каменица ќе биде домаќин на детскиот фудбалски турнир „50 години ФК Саса“ по повод овој јубилеј на каменичкиот второлигаш. На турнирот ќе настапат детските екипи на Каменица Саса,...

Read more
Page 27 of 28 1 26 27 28