Спорт

Организиран превоз за навивачите за дуелот Кожуф – Брегалница

Организиран превоз за навивачите за дуелот Кожуф – Брегалница

Финишираат подготвките на штипска Брегалница за дуелот против екипата на Кожуф. Сините пролетниот дел од првенството ќе го стартуваат на гостински терен во Гевгелија, а од штипскиот второлигаш обезбедија и...

Read more

Познати четвртфиналните двојки од одбојкарскиот Куп на Македонија

Познати четвртфиналните двојки од одбојкарскиот Куп на Македонија

Утре и во четврток се играат натпреварите од четвртфиналето на одбојкарскиот Куп на Македонија. Во Штип утре екипата на УГД го пречекува шампионот во првенството, Џио од Струмица, во спортската...

Read more

Премиер лигата во Салзбург без значајни резултати за македонските каратисти

Премиер лигата во Салзбург без значајни резултати за македонските каратисти

Карате премиер лигата во Салзбург минува без некои позначајни резултати за македонските каратисти. Жарко Арсовски беше поразен во првото коло, додека Емил Павлов беше елиминиран во третото, откако славеше над...

Read more

5 медали за Шампиони ФА на Државното пингпонгарско првенство

5 медали за Шампиони ФА на Државното пингпонгарско првенство

5 заработени медали е епилогот на штипскиот пингпонгарски клуб Шампиони ФА од Државното пингпонгарско првенство, кое викендов се одржа во Скопје. Филип Младеновски и Сашко Богатинов се закитија со бронзени...

Read more

Сребро во спортско качување за Јован Иванов од Астибо

Сребро во спортско качување за Јован Иванов од Астибо

Јован Иванов од штипскиот спортски качувачки клуб Астибо заработи сребрен медал на првиот натпревар во спортско качување за сениори годинава. Нешто повеќе од десетина натпреварувачи во машка, и неколку девојки...

Read more
Page 28 of 43 1 27 28 29 43