Спорт

Летовите во прекин откако човек со автомобил влегол насилно на аеродромот во Хановер !

Летовите во прекин откако човек со автомобил влегол насилно на аеродромот во Хановер !

На аеродромот во Хановер беше прекинат воздушниот сообраќај по инцидентот кога човек со автомобил се пробил низ влезната капија на оградената аеродромска зона. Човекот, според германските медиуми, е приведен, а...

Read more

Кире Гогов: Имаме морална обврска да го поддржуваме спортот

Кире Гогов: Имаме морална обврска да го поддржуваме спортот

Сопственикот на фудбалскиот клуб Кит-Го Пехчево, Кире Гогов, е познат како голем поддржувач на спортот. Фудбалскиот клуб кој претставува сериозен конкурент во Втората лига Исток, започна како мал општински клуб,...

Read more

Сашко Арсовски е најдобар селектор за 2018 година во Македонија

Емил Павлов не е единствениот штипјанец кој вчера се закити со признание за спортските достигнувања во 2018 година. Селекторот на македонската карате рерпезентација, Сашко Арсовски, е добитник на признанието Најдобар...

Read more

Утре завршува рокот за пријавување за Спортист на годината на општина Штип

Општин Општина Штип ги известува спортистите и спортските работници дека крајниот рок за доставување на пријавите за Спортист на годината на општина Штип е до 28.12.2018 година (петок) до Комисија...

Read more

Судирот на навивачките групи на „Интер“ и „Наполи“ остави зад себе еден мртов и четворица повредени !

Судирот на навивачките групи на „Интер“ и „Наполи“ остави зад себе еден мртов и четворица повредени !

Еден навивач на Интер загина, а четворица неаполци се повредени од убоди со нож во вчерашниот судир на двете навивачки групи во Милано, пред фудбалскиот натпревар на „Џузепе Меаца“, објави...

Read more

ФК Осогово покренува иницијатива за тв пренос на првата и втората македонска лига

ФК Осогово покренува иницијатива за тв пренос на првата и втората македонска лига

Кочанскиот третолигаш Осогово покренува иницијатива за телевизиски пренос на првата и втората македонска фудбалска лига. Познато е дека првата фудбалска лига до пред една година беше пренесувана на различни комерцијални...

Read more
Page 28 of 32 1 27 28 29 32