Спорт

Второ место за Стефан Штерјов на меѓународниот турнир „Динко Петков“ во Бугарија

Второ место за Стефан Штерјов на меѓународниот турнир „Динко Петков“ во Бугарија

Младите борачи на БК Балканец овој викенд учествуваа на меѓународниот турнир во борење "Динко Петков" кој се одржа во Стара Загора (Бугарија). Стефан Штерјов беше најуспешен меѓу штипјани и го...

Read more

Со четвртиот европски медал, Емил Павлов е најуспешниот македонски каратист

Со четвртиот европски медал, Емил Павлов е најуспешниот македонски каратист

Емил Павлов е трет најдобар каратист во Европа во категорија до 60 килограми, откако на Европското првенство во карате за сениори во Гладалахара – Шпанија, во борбата за третото место...

Read more

Утре женската екипа на УГД Студент го пречекува Тетовскиот универзитет

Утре женската екипа на УГД Студент го пречекува Тетовскиот универзитет

Утре во рамките на првата државна одбојкарска лига, женската екипа на УГД Студент ја пречекува екипата на силниот Тетовски универзитет. Дуелот ќе се одигра во спортската сала „Јордан Мијалков” во...

Read more

Емил Павлов утре ќе се бори за европска бронза. Оштетен во мечот за пласман во финалето

Емил Павлов утре ќе се бори за европска бронза. Оштетен во мечот за пласман во финалето

Емил Павлов утре ќе се бори за европска бронза, откако синоќа не успеа да обезбеди пласман во големото финале. Натпреварот за пласман на Павлов против Русинот Евгени Плахутин го проследи...

Read more

Тренерот на Кит-Го, Трајче Сенев, си поднесе оставка на функцијата

Тренерот на Кит-Го, Трајче Сенев, си поднесе оставка на функцијата

Трајче Сенев, досегашниот прв тренер на второлигашот Кит-Го Пехчево си поднесе оставка. По двата порази од Каменица Саса во Македонска Каменица и последниот од Борец во Велес, Трајче Сенев се...

Read more
Page 28 of 47 1 27 28 29 47