Спорт

6 медали за тројца кикбоксери на Гладијатор на Балкан Опен 2019

6 медали за тројца кикбоксери на Гладијатор на Балкан Опен 2019

Штипскиот кикбоксинг клуб Гладијатор одново ги докажуваше своите квалитети, овојпат на балканско ниво, на елитниот турнир Балкан Опен 2019, поддржан од Светската асоцијација на кикбокс организации – ВАКО. Прво место...

Read more

Емил Павлов ќе го брани европскиот трон во Шпанија

Емил Павлов ќе го брани европскиот трон во Шпанија

508 каратисти од вкупно 50 репрезентации е билансот со кој се соочува македонската карате репрезентација, која денеска замина за Шпанија, каде во градот Гвадалахара ќе се одржи европското карате првенство....

Read more

Одличен старт на фудбалерите на квалификациите за ЕУРО 2020

Одличен старт на фудбалерите на квалификациите за ЕУРО 2020

Најдобрата македонска репрезентација одигра 1:1 против Словенија во натпревар од 2. коло од квалификациите за ЕУРО 2020. На пресметката на “Стожице” во Љубљана, Енис Барди погоди за реми на Македонија...

Read more

Брегалница со шест голови ја понижи Плачковица во Радовиш

Брегалница со шест голови ја понижи Плачковица во Радовиш

Дека Брегалница е сериозен претендент за високите позиции на второлигашката табела говори фактот дека штипјани на Плачковица и одржаа вистинска лекција во Радовиш, откако ја совладаа домашната екипа со високи...

Read more

Утре Македонија се соочува со Словенија во евроквалификациите

Утре Македонија се соочува со Словенија во евроквалификациите

Утре македонската фудбалска репрезентација се соочува со Словенија во рамките на вториот квалификациски меч од евроквалификациите. Во четвртокот нашата селекција со уверлива игра без проблем ја совлада Летонија со високи...

Read more

Втора лига: Каменица Саса на домашен терен, Брегалница и Кит-Го гостуваат

Втора лига: Каменица Саса на домашен терен, Брегалница и Кит-Го гостуваат

Брегалница гостува кај Плачковица во Радовиш. И покрај тоа што двете екипи се на петтата и шестата позиција, Плачковица во никој случај не може да ја загрози позицијата на Брегалница,...

Read more

Кристијано Роналдо казнет со 20.000 евра, за непримерната прослава на голот против „Атлетико Мадрид“ !

Кристијано Роналдо казнет со 20.000 евра, за непримерната прослава на голот против „Атлетико Мадрид“ !

Кристијано Роналдо избегна суспензија од УЕФА, но заработи парична казна за прославата на третиот гол против Атлетико Мадрид во рамки на реванш натпреварот од осминафиналето. Јувентус победи со 3-0 и...

Read more

Емил Павлов и Жарко Арсовски на подготвки за Европското карате првенство

Втора планинарска подготвителна акција на Руен

Од 28-ми до 30-ти март градот Гвадалахара во Шпанија ќе биде домаќин на 54-тото Европско првенство, на кое меѓу другите ќе настапи и нашата репрезентација. А токму нашите најдобри каратисти...

Read more
Page 36 of 54 1 35 36 37 54