Спорт

7 медали за спортските качувачи на Астибо во Прилеп

Мартин Поповски со Вардар на европскиот ракометен трон!

На првиот болдер јуниорски натпревар годинава штипските спортски качувачи во конкуренција на педесетина натпреварувачи од цела држава поделени во 4 младински категории освоија вкупно 7 медали. Со злато во Штип...

Read more

Мартин Поповски со Вардар на европскиот ракометен трон!

Мартин Поповски со Вардар на европскиот ракометен трон!

Вардар е европски шампион. Со 27:24 славеше над унгарскиот претставник Веспрем во европскиот Ф4. Во шпанската тренерска пресметка, Роберто Гарсија Парондо го надмудри Давид Дејвис. Цврстата одбрана го исече нападот...

Read more

Пораз и победа за У19 репрезентацијата против Израел

Пораз и победа за У19 репрезентацијата против Израел

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години забележа пораз и победа на пријателските мечеви против врсниците од Израел кои се одиграа во Скопје. Во вториот натпревар, нашиот национален тим со 2-0...

Read more

До денес, во Штип запишани 160 првачиња помалку од планираното

До денес, во Штип запишани 160 првачиња помалку од планираното

До денес, во Штип се запишани 160 првачиња помалку од планираното, покажува статистиката на Одделението за образование: „Според информациите од Матичната служба, годинава очекувани          538 дечиња, а до денес се...

Read more
Page 4 of 34 1 3 4 5 34