Спорт

2 коло од ВМФЛ – Исток

2 коло од ВМФЛ – Исток

Утре се играат натпреварите од втората фудбласка лига исток.Дербито на колото ќе се игра во Штип , каде Брегалница ќе го пречека Осогово.Натпреварот треба да започне во 19 часот и...

Read more

Фудбалерот на Кит Го Николовски повикан во фудбалската репрезентација

Фудбалерот на Кит Го Николовски повикан во фудбалската репрезентација

Фудбалерот на Кит Го Анџело Николовски повикан во репрезентацијата до 19 години.Тој ќе биде дел од репрезентативниот состав од 1 до 6 септември во рамки на подготовките за квалификации на...

Read more

Втора Лига-Исток: Брегалница со пресврт до победа

Втора Лига-Исток: Брегалница со пресврт до победа

Фудбалерите на Брегалница извојуваа значајна победа против Плачковица во рамки на првото коло од втората фудбалска лига.Штипјани први го отворија резултатот со погодокот на Велинов, а набрзо следуваше пресврт од...

Read more

Започнува ВМФЛ – Исток

Започнува  ВМФЛ – Исток

Утре започнува новата сезона во втората македонска фудбласка лига.Екипата на Брегалница ќе игра против Плачковица во Радовиш,а Кит Го ќе гостува кај Беласица. Во другите двојки  Победа дома ќе игра...

Read more
Page 4 of 47 1 3 4 5 47