Спорт

Одбојкарите за прв пат во историјата на Европско првенство!

Одбојкарите за прв пат во историјата на Европско првенство!

Европското првенство беше долго очекуван сон за македонските одбојкари, кои никогаш во изминативе 28 години не успејаа да се пласираат таму. Сепак, оваа генерација одбојкари со макотрпна работа и труд...

Read more

Македонија подготвена за Мундијалот. Утре ракометарите патуваат за Германија

Македонија подготвена за Мундијалот. Утре ракометарите патуваат за Германија

Македонската ракометна репрезентација и официјално е спремна за Светското првенство. Денеска избраниците на Раул Гонзалес, меѓу кои и штипјанецот Мартин Поповски, го одржаа последниот тренинг во Македонија пред заминувањето. Нашата...

Read more

Горан Пашовски е првото засилување на Брегалница

Горан Пашовски е првото засилување на Брегалница

Досегашниот голман на струмичка Беласица, 38-годишниот Горан Пашовски, е новото засилување на штипска Брегалница. Пашовски, кој покрај Беласица има брането и за Пелистер, Шкендија, Победа и Напредок, е првото засилување...

Read more

Мурињо ја одбил „Бенфика“ за следен ангажман, по отказот во „Манчестер Јунајтед“ !?

„Манчестер Јунајтед“ му даде отказ на Мурињо !

По отказот во „Манчестер Јунајтед“, Жозе Мурињо се врати во родната Португалија со цел да се одмори од секојдневните обврски кои ги имаше, а сега оттаму ни пристигна една интересна...

Read more

Ракометарите во финални подготовки за Мундијалот. Поповски сеуште во игра

Ракометарите во финални подготовки за Мундијалот. Поповски сеуште во игра

Македонската ракометна репрезентација од вчера влезе во финалните подготвки за Мундијалот. Селекторот Раул Гонзалес започна и со дефинирање на конечниот тим ракометари кои ќе патуваат за Германија. Томислав Јагуриновски и...

Read more

Почина фудбалската легенда Драгослав Шекуларац

Почина фудбалската легенда Драгослав Шекуларац

Драгослав Шекуларац – една од најголемите фудбалски легенди на поранешна Југославија, почина денеска во 83-тата година од животот. Некогашната фудбалска ѕвезда одигра 41 натпревар во дресот на А репрезентацијата на...

Read more

IN MEMORIAM: Почина легендата на југословенскиот фудбал, Драгослав Шекуларац !

IN MEMORIAM: Почина легендата на југословенскиот фудбал, Драгослав Шекуларац !

Еден од најдобрите југословенски фудбалери, Драгослав Шекуларац денес почина во Белград на 81 годишна возраст. Шекуларац беше роден во 1937 година, а кариерата ја започна во Црвена Звезда каде што...

Read more
Page 53 of 59 1 52 53 54 59