Спорт

ВИДЕО: Кими Раиконен, дупка пијан на забава на Светската автомобилистичка асоцијација

ВИДЕО: Кими Раиконен, дупка пијан на забава на Светската автомобилистичка асоцијација

Светскиот шампион во Формула 1 од 2007 година, Финецот Кими Раиконен, го украде шоуто на гала вечерта на Светската автомобилистичка асоцијација (ФИА), која се одржа во Русија. Финецот постојано беше...

Read more

Славче Арсов: Тоа што кикбоксот станува олимписки спорт, отвора многу перспективи за штипските кикбоксери

Славче Арсов: Тоа што кикбоксот станува олимписки спорт, отвора многу перспективи за штипските кикбоксери

Пред само една недела Меѓународниот олимписки комитет го приафати кикбоксот во семејството на олимписки спортови. За штиспките кикбоксери ова значи отворање на нови перспективи.„Со тоа што кикбоксот станува олимписки спорт,...

Read more

Познати полуфиналните двојки во Купот на Македонија

Денеска во „Куќа на фудбалот“ беа извлечени двојките за полуфиналето од Купот на Македонија.Беласица - Македонија Ѓорче Петров и Академија Пандев - Победа се пресметките кои ќе одлучат за финалистите...

Read more

Борачите на Олимпија на прием кај градоначалникот Благој Бочварски

Борачите на Олимпија на прием кај градоначалникот Благој Бочварски

По високите резултати на турнирот „Победник“ во Белград, каде борачите на Олимпија осовија најмногу медали од македонските претставници, денеска претставници на клубот беа на прием кај градоначалникот на Штип, Благој...

Read more
Page 58 of 58 1 57 58