СОУ Коле Нехтенин со нова кујна за практична настава

СОУ Коле Нехтенин со нова кујна за практична настава

Заврши реконструкцијата на кујната во СОУ Коле Нехтенин, предвидена за практичната настава за учениците од угостиотелско-туристичката струка... „Проектот реконструкција на кујна е вреден 920 илјади денари или 15 илјади евра....

Read more

Дарк Лав на сцената на домот на културата Ацо Шопов

Дарк Лав на сцената на домот на културата Ацо Шопов

Дарк Лав е насловот на новиот сценски проект на самостојната актерска група Репетициона четири од Штип. Се работи за претстава работена по драмскиот текст на американскиот автор Леонард Герш. Приказната...

Read more

Затвореник продавал хероин во затворот во Штип

Затвореник продавал хероин во затворот во Штип

Штипската полиција поднесе кривична пријава против 39-годишен струмичанец кој издржува казна во затворот во Штип, каде што продавал хероин. Струмичанецот се товари дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање...

Read more

Клиничката болница во Штип ќе биде готова до средината на идната година. Веќе се нарачува и опрема

Клиничката болница во Штип ќе биде готова до средината на идната година. Веќе се нарачува и опрема

Изградбата на Клиничката болница  во Штип  ке биде завршена до средината на идната година, изјави за ТВ  Стар државниот секретар за здравство д-р Владимир Милошев. Милошев во позадина веќе ги...

Read more

За целиот комунален неред во Штип платени се само 19 казни. Како градот ќе ги реши проблемите ако за граѓаните нема казни?

За целиот комунален  неред во Штип платени се само 19 казни. Како  градот ќе ги  реши проблемите ако за граѓаните нема казни?

Само 60 пријави комуналната инспекција лани поднела на територијата на општина Штип и  сите се воглавно по пријава на грагани, признава комуналниот инспектор Борче Везенков „Во сите тие пријави од...

Read more
Page 16 of 49 1 15 16 17 49