Штипските извидници од “Еквинокс” го чистеа отпадот во дел од населба “Сењак” !

Штипските извидници од “Еквинокс” го чистеа отпадот во дел од населба “Сењак” !

По повод месецот на планетата Земја Сојуз на извидници на Македонија неделно објавува предизвици. Првиот предизвик беше веќе популарниот #trashtag! ИО Еквинокс Скаут го прифати предизвикот и успешно го реализираше...

Read more

Митинг на ВМРО ДПМНЕ во Штип

Митинг на ВМРО ДПМНЕ во Штип

ВМРО ДПМНЕ во Штип го одржа завршнот митинг на кој ја претстави својата кандидатка за претседателка на Државата  Гордана Сиљановска Давкова: „За да прерасне македонската пролет во македонски европски реформи,...

Read more

Известување

Известување

Се известуваат корисниците на  услугите на ЈП Исар - Штип дека наплатниот центар кој се наоѓа спроти Стопанска банка во центарот на градот ќе работи заклучно со сабота 20.04.2019 година...

Read more

Верниците од католичка вероисповед го слават Велигден

Верниците од католичка вероисповед го слават Велигден

Со денешниот Велики Паток, верниците од католичка вероисповед  го започнуваат оабележувањето на Велигден. Според христијанските верувања Исус Христос бил распнат во петок, а воскреснал во недела, кога црквите кои се...

Read more

Пред изборниот молк, партиите го побараа гласот на народот

Пред изборниот молк, партиите го побараа гласот на народот

ВМРО ДПМНЕ во Штип го имаше својот завршен митинг: Пред изборниот молк, партиите го побараа гласот на народот. Од изборните штабови повикаа на масовна излезност во недела на претседателските избори...

Read more

Едукативен медицински семинар на УГД

Едукативен медицински семинар на УГД

Штипскиот универзитет денес беше домаќин на едукативен медицински семинар, на кој се  дискутираше за теми поврзани со кардиологијата и општата медицина: „Тука сум да презентирам наслов од интервентна кардиологија доагам...

Read more

Митинг на СДСМ во Штип

Митинг на СДСМ во Штип

СДСМ синоќа на митинг во Штип го претстави својот претседателски кандидат: „Политичари доаѓаат и заминуваат прашањето е што направиле за својата земја и за својот народ затоа изборот е лесен...

Read more
Page 25 of 73 1 24 25 26 73