Уште една пофалба за работата на тимот на Физикалната терапија во Штип

Кире Гогов: Имаме морална обврска да го поддржуваме спортот

Уште една пофалба за работата на тимот на Физикалната терапија во Штип. Задоволни пациенти и нивни блиски со јавна благодарност за односот и организацијата на работата во оваа здрвствена институција:...

Read more

Бившиот градоначалник на Карбинци заработи кривична пријава – Го оштетил буџетот за 1200 евра !

Возач од Крива Паланка излетал кај „Калимерово“ на патот Радовиш – Штип !

Секторот на МВР во општина Штип вчера поднесе кривична пријава против З.М. (39 годишен) од Таринци, Карбинци поради сомнение за сторено кривично дело “злоупотреба на службената позиција и овластување”. Имено,...

Read more

Хуманоста е жива. Елеонора и Теодора денес затрупани од внимание

Хуманоста е жива. Елеонора и Теодора денес затрупани од внимание

Приказната на Тв Стар за тажната судбина на малите Елеонора и Теодора од Штип, денес  ја пробуди хуманоста на македонските грагани. Македонија денеска беше нивен дедо Мраз. Бројни пакети со...

Read more

ГДУ прва застана зад хуманоста

ГДУ прва застана зад хуманоста

ГДУ беше прва која се јави за помош на семејството Стојановски, по објавувањето на приказната за маката на малата Елеонора и Тодора во вчерашните вести на ТВ Стар. Утринава новогодишните...

Read more

Тажна новогодишна приказна кај малите Елеонора и Теодора. Таткото нема пари да им ги разубави празниците

„Сакам дедо Мраз да ми донесе новогодишна елка и пакетче, оти тато нема пари да ми купе“, рече малата Елеонора. Искреноста на малата Елеонора ја пече душата на 35-годишниот Влатко...

Read more
Page 49 of 57 1 48 49 50 57