Прегазен пешак во Штип

Стартува кошаркарското второлигашко првенство

Вчеравечер во Штип на крстосницата од улица „Стојан Рибата“ со улица „Маршал Тито“, Т.К.(67) управувајќи автомобил марка “Мерцедес“ со штипски регистарски ознаки удрил во пешакот М.Б.(61) од Штип. М.Б. се...

Read more

Штипјанец е добитник на највисокото државно признание на Австралија

Стартува кошаркарското второлигашко првенство

По повод националниот ден на Австралија,   највисокото  државно  признание  вчера во Австралија му е  доделено  на   Архимандритот Гаврил  Галев кој по потекло е штипјанец. Најголемото признание   на Австралија се доделува...

Read more

Прегазен пешак во Штип – Пренесен во болница со тешки повреди !

Возач од Крива Паланка излетал кај „Калимерово“ на патот Радовиш – Штип !

Т.К.(67) управувајќи патничко моторно возило „мерцедес” со штипски регистарски ознаки вчера во 18:00 часот удрил во пешакот М.Б.(61) од Штип на крстосницата од улица „Стојан Рибата” со улица „Маршал Тито”...

Read more

ВМРО на прес клеветел и лажел. Штипски „Исар“ бара јавно извинување

ВМРО на прес клеветел и лажел. Штипски „Исар“ бара јавно извинување

Штипскиот  огранок на ВМРО на прес клеветел и лажел. „Исар“ бара јавно извинување: „Пред  два дена, претседателот на ВМРО ДПМНЕ -Штип беше кажана невистина, а оваа невистина на нас како...

Read more

Црвениот крст од Штип, ТВ Стар и Трансфузиологија во хумана мисија

Црвениот крст од Штип, ТВ Стар и Трансфузиологија  во хумана мисија

Црвениот крст од Штип , ТВ Стар и Службата за трансфузиологија во понеделник ќе спроведат  крводарителска акција под мотото  „Да го подигнеме нивото на општествена одговорност“. „На овој начин сметам...

Read more

Пијан штипјанец причина за сообраќаен хаос

Пијан штипјанец причина за сообраќаен хаос

Пијан штипјанец го попречувал сообраќајот на една од најфреквентните крстосници во населбата Сењак и за малку ќе предизвикал вистински сообраќаен хаос. Тој застанал на средината од крстосницата и со недолично...

Read more

Три лица се тепале во Кочани

Три лица се тепале во Кочани

Тепачка во која учествувале три лица, синоќа ги вознемири кочанчани и беше причина за полициска интервенција. Детали околу инцидентот не се соопштуваат, а полицијата работи на расчистување на инцидентот. https://www.youtube.com/watch?v=EBf06-zLcn8&feature=youtu.be

Read more

Општина Штип на превозниците им исплати 300.000 евра за училишен превоз

Општина Штип на превозниците им исплати 300.000 евра за училишен превоз

Општина Штип на превозниците им исплати 300.000 евра за училишен превоз, со што целосно го исчисти долгот кој 2017 година наваму беше сериозно оптеретување на општинската каса: „Во 2017 година...

Read more

И пазарџиите од истокот барата укинување на Закон за зелени пазари

И пазарџиите од истокот  барата укинување на Закон за зелени пазари

Петиција, потпишана од сите закупци на пазарни тезги на штипскиот пазар би помогнала во донесувањето на одлуката на парламентарците за целосно да го укинат  новиот Закон за зелените пазари коментираат...

Read more
Page 55 of 73 1 54 55 56 73