Реконструкција на улица во нас. Баби

Започна пријавувањето за Спортист на годината на општина Штип

Продолжува градежната офанзива на општината, наспроти ниските декемвриски температури. Денеска механизацијата беше на реконструкција на улица во населбата Баби. Се поставуваше завршен асфалтен слој... Денеска се асфалтира улицата 11 Октомври...

Read more

Шест фирми од регионот за само една година имаатпрофит од рекордни 65 милиони евра.

Пожар пеплоса дел од зграда во Штип.

Шест фирми од Источниот регион се меѓу најуспешните 50 во државата според остварените финансиски резултати, односно профитот. Сите заедно, лани тие оствариле добивка од рекордни речиси 65 милиони  евра. Ова...

Read more

Физички инцидент во штипска фирма. Поради трета смена, татко го натепал шефот.

Пожар пеплоса дел од зграда во Штип.

Натепан е сменоводител во позната штипска фирма чиј сопственик е турски бизнисмен, јавуваат гледачи на ТВ Стар кои побараа анонимност. Инцидентот се случил во просториите на фирмата во доцните вечерни...

Read more

Пожар пеплоса дел од зграда во Штип.

Пожар пеплоса дел од зграда во Штип.

Пожар пеплоса дел од зграда во Штип. Немилиот настан сеслучил вчеравечер. Само присебноста на оштетените и брзата интервенција напожарникарите спречиле поголема штета и евентуално повредени лица. Првичнитепретпоставки за избувнување на...

Read more

Денес е Мегународен ден на човековите права. Кој ги почитува а кој најмногу ги гази?

Денес е Мегународен ден на човековите права.  Кој ги почитува  а кој најмногу ги гази?

Денес е Мегународен ден на човековите  права.  Права за кои се зборува секојдневно преку целата  година  но  веројатно, колку повеке за нив се зборува, толку повеке тие  не се почитуваат.  ...

Read more

Со Уставните измени Македонија прави историски чекор, изјави денес премиерот Заев во Штип.

Со Уставните измени Македонија прави историски чекор, изјави денес  премиерот Заев во Штип.

Со Уставните измени  Македонија  прави историски чекор во  својата евроатланстка перспектива, изваји денес премуиерот Зоран Заев на четвртатта јавна диоскусија  во врска со уставните измени која се одржа денес во...

Read more

10 ГОДИНИ ОТСЕК ЗА ПРЕВЕНЦИЈА

10 ГОДИНИ ОТСЕК ЗА ПРЕВЕНЦИЈА

Вака денес отсекот за превенција при секоторот за внатрешни работи Штип одбележа 10 години од постоењето, токму по тој повод денес се одржа акција за превентивна сообраќајна активност. „Отсекот за...

Read more

СДСМ ништо не работи. ВМРО досега ќе ја изградеше клиничката болница, тврди опозицијата

СДСМ ништо не работи. ВМРО досега ќе ја изградеше клиничката болница, тврди опозицијата

СДСМ ништо не работи. ВМРО досега ќе ја изградеше клиничката болница. Со вакви обвинувања излегоа денес на прес конференција од локалниот огранок на најголемата опозициона артија во Државата:„Две години на...

Read more
Page 63 of 64 1 62 63 64