Uncategorized

УГД Студент елиминиран во четвртфиналето на Купот на Македонија

УГД Студент елиминиран во четвртфиналето на  Купот на Македонија

Машката екипа на УГД Студент синоќа беше елиминирана во четвртфиналето од Купот на Македонија на средбата против екипата на шампионот Џио во Струмица. Резултатот од 3:0 можеби беше и очекуван,...

Read more

Над 7.000 гласачи од Истокот извршиле увид во избирачкиот список. Се запишале 16 нови, не се отпишал ниеден

Над 7.000 гласачи од Истокот извршиле увид во избирачкиот список. Се запишале 16 нови, не се отпишал ниеден

Вечерва на полноќ истекува рокот за увид во единствениот избирачки список. Во законски утврдениот рок, над 7.000 гласачи од Истокот провериле дали нивното име се наоѓа на списокот за гласање...

Read more

РСБСП: Внимателно при паркирањето

РСБСП: Внимателно при паркирањето

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата апелира до сите учесници во сообраќајот да паркираат одговорно и да не предизвикуваат блокада, застој и нервоза кај возачите. Недостатоците на сообраќајната...

Read more

Крај на советничката неодговорност. Отсега секој денар ќе мора да си го заработат

Крај на советничката  неодговорност. Отсега секој денар ќе мора да си го заработат

Отсега ќе  нема  пари за советниците кои нема да присустуваат на седници на  општинските совети. Многумина од  ја претераа па на седници одеа кога сакаат или пак  седниците ги напуштаа...

Read more
Page 1 of 2 1 2