-3.2 C
New York
Sunday, January 16, 2022

Buy now

spot_img

Global News

Утре Брегалница на подготовки во Анталија, Турција

Утре Брегалница патува за Анталија, Турција. Досега се познати  три екипи со кои Брегалница ќе игра пријателски меѓународни средби во Анатлија. Тоа се Кубен ...

Travel Guides

Gadgets

Од оваа година, за неактивниот имот, граѓаните ќе плаќаат тројно поголем данок

Тројно поголем данок ги очакува граѓаните за плаќање оваа година за целиот неактивен недвижен имот. Ова, на пример, се однесува на стан или куќа...

Receipes

Од оваа година, за неактивниот имот, граѓаните ќе плаќаат тројно поголем данок

Тројно поголем данок ги очакува граѓаните за плаќање оваа година за целиот неактивен недвижен имот. Ова, на пример, се однесува на стан или куќа...
0FansLike
3,116FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Most Popular

Fitness

Од оваа година, за неактивниот имот, граѓаните ќе плаќаат тројно поголем данок

Тројно поголем данок ги очакува граѓаните за плаќање оваа година за целиот неактивен недвижен имот. Ова, на пример, се однесува на стан или куќа...

Утре Брегалница на подготовки во Анталија, Турција

Утре Брегалница патува за Анталија, Турција. Досега се познати  три екипи со кои Брегалница ќе игра пријателски меѓународни средби во Анатлија. Тоа се Кубен ...

Крварење кај кучињата

Зимскиот период е најизразен со појавата крварење кај кучињата тврдат ветеринарите. Несаканата здравствена аномалија се јавува во два вида.Физиолошкки и патолошки форми на крварење.Фиизиолошкото...

Улични дупки поголема закана отколку јануарски мраз

Овие дупки на асфалтот од улицата „Јосиф Ковачев“ според реакцијата на граѓаните кои ни ги испратија овие фотографии се поголема закана за нивните автомобили...

Бугарскиот премиер Петков во вторник во С. Македонија

Премиерот на Бугарија Кирил Петков на 18 јануари ќе допатува во официјална посета на Скопје, Република Северна Македонија.Во бугарската делегација се министерката за надворешни...

Gaming

Од оваа година, за неактивниот имот, граѓаните ќе плаќаат тројно поголем данок

Тројно поголем данок ги очакува граѓаните за плаќање оваа година за целиот неактивен недвижен имот. Ова, на пример, се однесува на стан или куќа...

Latest Articles

Must Read