14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Global News

Travel Guides

Gadgets

Receipes

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Most Popular

Fitness

Денес и утре претстојат дефекти на водоснабдувањето во Штип

Поради голем воздушен притисок, настанат од прекинот на дотур со вода од хидросистемот Злетовица, денес и утре се можни дефекти и прекин на водоснабдувањето...

Во 5 општини ќе се анализираат главните загадувачи на воздухот. Општините ќе добијат пари за да го решат проблемот

Мониторинг на загаденоста на воздухот ќе се спроведе во 5 општини меѓу кои и Штип за да се направи прецизна анализа за уделот на...

Администрацијата е катастрофална. Граѓаните сеуште трчаат од шалтер на шалтер, признава министерот Алиу

Администрацијата во државата мора да се реформира и да биде поефикасна во сите сегменти. Граѓаните сеуште трчаат од шалтер на шалтер и за најмали...

СДСМ го штити стандардот на граѓаните

Со последните владини опдлуќи СДСМ покажа дека е загрижена за граѓанскиот стандард и тие се насочени во негово подобрување,истакнаа денес на прес од СДСМ.

Градоначалникот Јорданов најави есен со најмногу активности досега

Градоначалникот на Штип Иван Јорданов најави есен со најмногу активности досега. Оваа информација тој ја сподели од улицата 5ти Конгрес каде се одвиваат градежни...

Gaming

Денес и утре претстојат дефекти на водоснабдувањето во Штип

Поради голем воздушен притисок, настанат од прекинот на дотур со вода од хидросистемот Злетовица, денес и утре се можни дефекти и прекин на водоснабдувањето...

Latest Articles

Must Read