24.5 C
New York
Saturday, June 25, 2022

Buy now

spot_img

Global News

Travel Guides

Gadgets

Receipes

0FansLike
3,363FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Most Popular

Fitness

Виница вчера страдаше од невреме.Денеска се бројат и пресметуваат штетите

Виница вчера имаше неволја и страдаше од невреме.Силен ветер, проследен со пороен дожд и град, направија големи штети по кои итно мораа да интервенираат...

По петти пат е одбиено барањато за изградба на  екстпресен пат Кочани – Делчево, реагираат од ВМРО ДПМНЕ

По петти пат е одбиен амандманот за изградба на  експресен пат Кочани – Делчево, реагираат од ВМРО ДПМНЕ. Според пратениците од изборната едниница 3, станува...

Потрошувачката за вода ќе порасне и до 30 %. Како ЈП-ја ќе излезат на крај со уште поголеми трошоци?

Почетокот на летото најавува  и поголема потрошувачка на вода. Досегашното искуство покажува дека со покачувањето на температурите, вода се троши и до 30 %...

Штип подава рака за да промени живот. Дел од кампањата за повеќе згрижувачки семејства

Цветанка Цеце Николова е првото дете згрижено во СОС детското село, каде поминала 12 години, од својата 6- годишна возраст.  Четири години подоцна, таа...

Обид за силување на возрасна жена во Штип, Напад со нож во Кочани

Вистинска драма во својот дом преживеала возрасна жена од Штип, откако дома била нападната од засега непознато лице. Инцидентот се случил среде бел ден...

Gaming

Виница вчера страдаше од невреме.Денеска се бројат и пресметуваат штетите

Виница вчера имаше неволја и страдаше од невреме.Силен ветер, проследен со пороен дожд и град, направија големи штети по кои итно мораа да интервенираат...

Latest Articles

Must Read