Tag: авенџерс

ВИДЕО: “Avengers-Endgame”, за една недела заработи милијарда долари !

ВИДЕО: “Avengers-Endgame”, за една недела заработи милијарда долари !

„Одмаздници: завршница“ го оствари најдоброто отворање во филмската историја, станувајќи прв филм кој заработил милијарда долари во првиот викенд од прикажувањето. Според податоците што ги објави „Марвел“, „Одмаздници 4“ заработи ...

ВИДЕО: Марвел го претстави првиот трејлер за новата сага на „Avengers“ !

ВИДЕО: Марвел го претстави првиот трејлер за новата сага на „Avengers“ !

Најавата за долгоочекуваното продолжение на филмот "Avengers: Infinity War" конечно пристигна, а истата ги води обожавателите назад во светот кој во последниот дел го презеде моќниот Танос. Иакo "Marvel" се ...