Tag: австралија

ВИДЕО: Комбе полно дрога, вредна 200 милиони долари удрило во полициско возило ?!

ВИДЕО: Комбе полно дрога, вредна 200 милиони долари удрило во полициско возило ?!

Австралиската полиција ја изведе една од најлесните заплени на дрога кога комбе со пакети метамфетамин во вредност од повеќе 200 милиони долари се забил во две полициски патролни возила паркирани ...

ВИДЕО: Падна снег во Австралија !

ВИДЕО: Падна снег во Австралија !

Во делови на јужен Квинсленд падна снег , што е исклучително ретка појава во овој дел од Австралија.Со снегот дојдоа и ниски температури и силни ветрови , невообичаени за овој ...

ВИДЕО: Грчки пратеник избркан на собир во Австралија, заради „Преспанскиот“ договор !

ВИДЕО: Грчки пратеник избркан на собир во Австралија, заради „Преспанскиот“ договор !

Претставникот на грчката влада, пратеник на СИРИЗА и заменик-претседател на грчкиот парламент, Џорџ Ваременос, беше избркан од толпа грчки емигранти во Мелбурн. Откако со силни извици не му дозволија да ...

Забранет влез за лица осудени за семејно насилство во Австралија !

Забранет влез за лица осудени за семејно насилство во Австралија !

Посетителите на Австралија осудени за семејно насилство ќе бидат протерани од земјата или ќе им биде забранет влез, изјави денеска министерот за имиграција Дејвид Колман. Новите закони, што стапија во ...

На австралиските таблици, дозволено да се стават емотикони !

На австралиските таблици, дозволено да се стават емотикони !

Во Австралија, односно во сојузната држава Квинсленд, од 1 март возачите ќе можат на регистарските таблички на своите автомобили да додадат еден од петте понудени „емотикони“, освен буквите и бројките. ...

Австралија: Македонец починал откако бил претепан !

Австралија: Македонец починал откако бил претепан !

Дваесетидеветгодишен македонски државјанин починал по тепачка во Австрија, јавува порталот Лаумат. Според информациите во медиумот тепачката се случила во градот Веклабрук. Нема инормации за идентитетот на македонскиот државјанин. Единствено е ...

ВИДЕО: По пеколните темперетури, поплави и крокодили по улиците низ Австралија !?

ВИДЕО: По пеколните темперетури, поплави и крокодили по улиците низ Австралија !?

По пеколните жештини, делови од Австралија ги погодија катастрофални поплави.На североистокот на земјата повеќе од 20.000 луѓе се присилени на евакуација поради опасност од поплави. https://youtu.be/lbY5dNCG_BU Поради наглиот пораст на ...

ВИДЕО: Климатските разлики се подрастични – Америка мрзне, Австралија врие !

ВИДЕО: Климатските разлики се подрастични – Америка мрзне, Австралија врие !

Америка ја погоди арктички студен бран, кој ги спушти температурите на минус 50 степени Целзиусови, поради што градови на средниот запад скоро престанаа да функционираат, а екстремно студеното време однесе ...

Page 1 of 2 1 2