Tag: австралија

ВИДЕО: Мајка си ги заборавила двете бебиња во автомобил во Австралија – Починале од екстремна топлина ?!

ВИДЕО: Мајка си ги заборавила двете бебиња во автомобил во Австралија – Починале од екстремна топлина ?!

Две девојчиња, на возраст од една и две години биле пронајдени мртви во автомобилот пред куќа во австралискиот град Логан во близина на Бризбејн. Се претпоставува дека во автомобилот ги ...

ВИДЕО: Горат силни пожари околу Сиднеј – Градот не може да се види од облаците чад !

ВИДЕО: Горат силни пожари околу Сиднеј – Градот не може да се види од облаците чад !

Силни ветришта разгореа десетици пожари кои пустошат низ австралискиот источен брег, а густ чад го обви Сиднеј, каде беа издадени предупредувања за опасноста по здравјето на жителите на најбројниот австралиски ...

Во Австралија, почина Хрватот, сериски убиец на седум луѓе !

Во Австралија, почина Хрватот, сериски убиец на седум луѓе !

Иван Милат, чии монструозни сериски убиства на млади автостопери ги шокираа Австралијците во раните 90-ти, почина во затворот во Сиднеј на 74-годишна возраст, соопштија властите во неделата. Милат, по татко ...

ВИДЕО: Тинејџер во Австралија прегазил 20 кенгури – Може да добие пет години затвор!

ВИДЕО: Тинејџер во Австралија прегазил 20 кенгури – Може да добие пет години затвор!

Австралиската полиција уапси 19-годишник под сомнение дека со својот автомобил прегазил повеќе од 20 кенгури, пренесува „Би-би-си“. Телата на мртвите животни, меѓу кои и младенчиња, биле пронајдени расфрлани низ улиците ...

Австралија: Со камери ќе се открива кој користи мобилен додека вози !

Австралија: Со камери ќе се открива кој користи мобилен додека вози !

Експерти од Нов Јужен Велс тврдат дека кај возачите кои непрописно ги користат мобилните телефони  во текот на возењето ризикот од сообраќајна незгода е четири пати поголем. Загрижувачки податок за ...

Горѓи Џонов (57) е починатиот штипски пожарникар ! Гаснел пожар на оџак во соба со неисправен апарат !?

Во Австралија беснеат над 100 пожари !

Австралиските пожарникари се борат со повеќе од 100 пожари низ две источни држави, а властите предупредуваат дека ова лето во делови од земјата ги очекува сезона на гоолеми пожари. „Ова ...

ВИДЕО: Комбе полно дрога, вредна 200 милиони долари удрило во полициско возило ?!

ВИДЕО: Комбе полно дрога, вредна 200 милиони долари удрило во полициско возило ?!

Австралиската полиција ја изведе една од најлесните заплени на дрога кога комбе со пакети метамфетамин во вредност од повеќе 200 милиони долари се забил во две полициски патролни возила паркирани ...

ВИДЕО: Падна снег во Австралија !

ВИДЕО: Падна снег во Австралија !

Во делови на јужен Квинсленд падна снег , што е исклучително ретка појава во овој дел од Австралија.Со снегот дојдоа и ниски температури и силни ветрови , невообичаени за овој ...

Page 1 of 3 1 2 3