Tag: автомобил

ВИДЕО: Полицијата пукала во маж кој сакал со автомобил да удри во амбасадата на Украина во Лондон !

ВИДЕО: Полицијата пукала во маж кој сакал со автомобил да удри во амбасадата на Украина во Лондон !

Полицијата во Британија уапсила маж кој најмалку двапати се залетал во празниот автомобил на амбасадорот на Украина во Лондон, запирајќи се дури откако полициските службеници отвориле оган, објавија полицијата и ...

ВИДЕО: Новиот електричен автомобил на „Рено“ ќе лета со 400 км на час !

ВИДЕО: Новиот електричен автомобил на „Рено“ ќе лета со 400 км на час !

Електромобилот Renault Zoe според резултатите за првите два месеци од годината е втор по популарност во Европа, независно од доста „угледната“ возраст (на пазар е од 2012 година) поради одговарачка ...

Хрватска има штедлив градоначалник – Не сакал три автомобила, па ги заменил за само еден !

Хрватска има штедлив градоначалник – Не сакал три автомобила, па ги заменил за само еден !

Иако финансиски стојат многу добро и се на самиот врв по приходите и буџетскиот вишок, властите во хрватскиот град Света Недела се меѓу најштедливите во земјата. Освен фактот што се ...

Хрватска: Министерка без дозвола, удрила со автомобил во дете !

Хрватска: Министерка без дозвола, удрила со автомобил во дете !

Хрватската министерка за регионален развој и ЕУ фондови, Габриела Жалац немала важечка возачка дозвола во моментот кога со возилото кое го управувала налетала и удрила во дете. Медиумите пренесоа дека ...

ВИДЕО: Жена во Австралија си го заборавила детето на кровот на автомобилот, па го возела 20 минути така низ градот !?

ВИДЕО: Жена во Австралија си го заборавила детето на кровот на автомобилот, па го возела 20 минути така низ градот !?

Ерика Шардфорт, која беше забележана во Перт како вози автомобил со брзина од 97 километри на час, додека нејзиниот син полугол седеше на покривот, остана без возачка дозвола, објави „Мирор”. ...

ВИДЕО: Пијан возач со автомобил усмртил две лица откако излетал на тротоар во Санкт Петерсбург !

ВИДЕО: Пијан возач со автомобил усмртил две лица откако излетал на тротоар во Санкт Петерсбург !

Медиумите пренесуваат дека загинал американскиот државјанин Тод Кровел.Две лица загинале, а три биле повредени кога автомобил удрил во пешаци на тротоар во центарот на Санкт Петербург, јавиле руските медиуми. Медиумите ...

Возач од Крива Паланка излетал кај „Калимерово“ на патот Радовиш – Штип !

Жител на Пехечевски Црник излетал од патот со автомобиолот – Завршил во болница во Штип !

Патничко возило „Фолксваген голф“ со беровски регистарски ознаки, управувано од 37-годишниот И.Ш. од пехчевското село Црник, вчера во вечерните часови изгубило контрола над своето возило и излетало од патот, соопштија ...

Возач од Крива Паланка излетал кај „Калимерово“ на патот Радовиш – Штип !

Радовиш: „Мерцедес“ се забил во ограда на бензинска – Тројца повредени пренесени во Штип !

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случила синоќа околу 2 часот на излезот на Радовиш. Настанот го потврди заменик портпаролот на СВР Струмица, Алакесандра Трајанова, која информираше ...

Page 1 of 2 1 2