Tag: Аеродром

На аеродромот во Сан Франциско, нема веќе вода во пластични шишиња !

На аеродромот во Сан Франциско, нема веќе вода во пластични шишиња !

На меѓународниот аеродром во Сан Франциско ќе биде забранета продажбата на пластични шишиња со вода. Одлуката стапува во сила на 20 август, објави „Сан Франциско хроникл“. Новото правило ќе важи ...

ВИДЕО: Разбојници преправени како полицајци украле 700 килограми злато од аеродром !

ВИДЕО: Разбојници преправени како полицајци украле 700 килограми злато од аеродром !

Осуммина маскирани крадци влегоа во товарниот терминал со два полициски камиони, според извештајот на полицијата. Вооружените разбојници ги принудија вработените на аеродромот во Цирих да ги полнат камионите со злато ...

Лондон: На аеродром запленети 100 килограми злато, вредни 4.5 милиони евра !

Лондон: На аеродром запленети 100 килограми злато, вредни 4.5 милиони евра !

Официјални лица од британската Национална агенција за криминал запленија повеќе од 100 килограми злато. Како што пишуваат британските медиуми, златото со тежина од околу 104 килограми патувало за Швајцарија од ...

Евакуиран авион на белградскиот аеродром, поради дојава за подметната бомба !

Евакуиран авион на белградскиот аеродром, поради дојава за подметната бомба !

Од авион на Луфтханза на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград поради дојава дека е поставена бомба се евакуирани 130 патници и пет члена на екипажот, објавија белградските медиуми.Контрадиверзионата единица Министерството ...

Дошла од Шведска за нашите цариници да и “украдат” 3000 евра на скопскиот аеродром ?!

Инспектор успеал да протне лажна бомба низ аеродромот во Љубљана за да докаже дека безбедноста е слаба !

Безбедносниот инспектор на Агенцијата за цивилно воздухопловство на Словенија, кој се преправал дека е патник, успеал минатата недела да пренесе лажна експлозивна направа во близина на контролните пунктови на аеродромот ...

Аеродромот во Франкфурт затворен на еден час, заради дрон !

Аеродромот во Франкфурт затворен на еден час, заради дрон !

Меѓународниот аеродром во Франкфурт беше блокиран еден час поради дрон, објавија германски официјални претставници денеска. Портпаролот на аеродромот изјави дека аеродромот не работел од 7.20 до 8.20 часот, додека сојузната ...

Сараево: Влетале на писта во обид да влезат во авион !

Сараево: Влетале на писта во обид да влезат во авион !

Непознати лица влегле на пистата на Меѓународниот аеродром Сараево, малку пред полетувањето на авионот „Аустриан ерлајнс“ за Виена. По инцидентот, веднаш реагирала Граничната полиција и ги уапсила лицата кои без ...

Албанската опозиција не се откажува од протести !

За грабежот на 5 милиони евра на аеродромот во Тирана, уапсени 4 лица !

Четворица осомничени биле уапсени поради филмскиот грабеж на аеродромот во Тирана, соопшти албанската полиција. Три лица биле уапсени во Елбасан, а едно во Кроја поради грабеж на пет милиони евра. ...

Page 1 of 3 1 2 3