Tag: актер

Славниот „Шоиќ“, актерот Милан Гутвиќ, се онесвестил на сцена ?!

Славниот „Шоиќ“, актерот Милан Гутвиќ, се онесвестил на сцена ?!

Познатиот српски актер Милан Лане Гутовиќ колабирал среде претстава, пишуваат на Твитер неколкумина кои присустувале на овој настан. Тој ја играл претставата „Обична вечер“ и по десетина минути колабирал на ...

Холивудскиот актер Кевин Спејси, во Белград на „жолта“ и ајвар ?!

Холивудскиот актер Кевин Спејси, во Белград на „жолта“ и ајвар ?!

Популарниот американски актер Кевин Спејси го “уловиле“ во некој од рестораните во Белград, а Ѓорѓе Ѓоковиќ меѓу другото му правел друштво заедно со прекрасната балканска храна и пијалаци. Кевин и ...

Актерот Роберт де Ниро за да преживее во младоста, берел домати во Јужна Морава во Србија ?!

Актерот Роберт де Ниро за да преживее во младоста, берел домати во Јужна Морава во Србија ?!

Славниот американски актер Роберт де Ниро некогаш берел домати покрај Јужна Морава, пренесуваат српските медиуми. Главниот протагонист на врвните кинематографски остварувања како „Кум 2”, „Таксист”, „Разјарениот бик” „Дваесетти век”…, како ...

ВИДЕО: Бојко го Виде Рамбо !

ВИДЕО: Бојко го Виде Рамбо !

Бугарскиот премиер Бојко Борисов се сретна до Силвестер Сталоне, со кој за време на средбата си ги одмерија силите во рацете. Силвестер Сталоне, 72-годишниот актер во Бугарија го снима петтото ...

„Тор“ не сака повеќе да глуми – Актерот Крис Хемсворт се повлекува од Холивуд до крајот на годината !

„Тор“ не сака повеќе да глуми – Актерот Крис Хемсворт се повлекува од Холивуд до крајот на годината !

Актерот Крис Хемсворт, познат по својата улога како Тор, во серијалот продукции „Avengers“, изјави за The Daily Telegraph дека нема да биде дел од холивудските филмови (барем до крајот на ...

Роберт Патинсон стана новиот Бетмен !

Роберт Патинсон стана новиот Бетмен !

Ликот на Бетмен во новиот филм за суперхеројот ќе го игра Роберт Патинсон, миленикот на генерацијата милениумци. 33-годишниот актер кој се прослави со улогата на вампирот Едвард во франшизата „Twilight“ ...

ВИДЕО: Актерот Арнолд Шварценегер, нападнат од зад грб, додека давал автограми !

ВИДЕО: Актерот Арнолд Шварценегер, нападнат од зад грб, додека давал автограми !

Познатиот актер Арнолд Шварценегер беше нападнат во Јужна Африка. 71-годишниот Американец пристигна во Сандтон за да суди на локален спортски настан. Додека тој потпишува автограми, непознат човек се стрча зад ...

Page 1 of 3 1 2 3