Tag: Албанија

Албанскиот премиер Рама на одмор во Валона – Оние кои го сретнале, му порачале „Оди си дома“ !

Албанскиот премиер Рама на одмор во Валона – Оние кои го сретнале, му порачале „Оди си дома“ !

Aлбанскиот премиер Еди Рама заедно со семејството одмараат во крајбрежјето на Валона. Но, дури и за време на одморите тој не може да најде мир. Според она што го пишува ...

Француски „Жолти елеци“ блокираа возачи во Албанија ?!

Француски „Жолти елеци“ блокираа возачи во Албанија ?!

рупа француски туристи на граничниот премин Хан Хоти на северот на Албанија, вчера блокираа една лента, револтирани што возачите-Албанци не ги почитуваат сообраќајните правила. Тие облекоа жолти елеци – симболот ...

Холандија бара од Европската Комисија да го усвои барањето за враќање на визите за Албанија !

Холандија бара од Европската Комисија да го усвои барањето за враќање на визите за Албанија !

Холандија на Европската комисија ѝ ја достави резолуцијата која неодамна ја усвои холандскиот парламент, со барање за враќање на визниот режим за албанските граѓани кои патуваат во земјите од Европската ...

Трговската војна ги чинеше САД рекордни 7.8 милијарди долари !

Американски суд донесе пресуда дека Албанија треба да му плати оштета од 110 милиони евра на италијански бизнисмен !

Арбитражниот суд во Вашингтон донесе пресуда по поднесената тужба против албанската Влада од страна италијанскиот бизнисмен Франческо Бекети, поранешен сопственик на телевизијата „Агон Чанел“ и неколку компании затворени под обвинение ...

Page 1 of 3 1 2 3