Tag: апсење

По апсењето на Бојан Јовановски, претрес во семејната куќа и во неговата канцеларија во 1ТВ !

По апсењето на Бојан Јовановски, претрес во семејната куќа и во неговата канцеларија во 1ТВ !

Полициски екипи синоќа извршиле претрес во семејниот дом на родителите на Бојан Јовановски . Претрес бил направен и во неговата канцеларија во телевизијата 1ТВ. Во меѓувреме, тој беше спроведен на ...

ВИДЕО: Две лица приведени оти извикувале „Македонија“ додека поминувале возила на НАТО !

ВИДЕО: Две лица приведени оти извикувале „Македонија“ додека поминувале возила на НАТО !

Маја Трпковска, мајката на убиениот Пино Секондо била уапсена, а потоа ослободена, бидејќи како што вели, на плоштадот во Скопје викала ,,Македонија, Македонија”, додека поминувале возила од НАТО. ,,Ме качија ...

ВИДЕО: Специјалци упасија руски пратеник на седница на Парламентот !

ВИДЕО: Специјалци упасија руски пратеник на седница на Парламентот !

Руски пратеник осомничен за нарачување две убиства е уапсен денес во парламентот пред очите на неговите изненадени колеги откако се обидел да избега, во што го спречила претседателката на Советот ...